همایش ملی نقش و کارکردهای فن بازار در ایجاد و توسعه بازار فناوری کشور با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و دیگر مسئولین کشوری برگزار شد.

 
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فناوری و نوآوری به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در مراسم گشایش این همایش ملی که امروز- دوشنبه در سالن همایش های رازی به همت پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، علاوه بر دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای انقلاب فرهنگی، دکتر سیدمحمدعلی ابریشمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر بهزاد سلطانی رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی نیز حضور داشتند.

در این همایش نمایندگان وزارتخانه های مرتبط با فن بازار مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به عنوان سیاست‌گذاران کلان دیدگاه‌های خود را در بحث فن بازار و الزامات ایجاد و توسعه بازارهای فناوری در کشور ارایه کردند.

فعالیت های فن بازارها و مشکلات و موانع توسعه‌ای آن‌ها در این همایش مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در این همایش فناوران، صنعتگران، مخترعان، متخصصان و روسای مراکزی همچون پارک های علم و فناوری، مراکز رشد، شهرک‌های فناوری و نواحی صنعتی، شهرک های علمی و تحقیقاتی، دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، انجمن‌های علمی و تخصصی، استانداری‌ها و صندوق‌های فناوری، مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و سرمایه‌گذارن بخش خصوصی شرکت نمودند.

ایجاد فن بازارها در نقشه جامع علمی کشور مورد تاکید قرار گرفته و پیش از آن نیز در ماده 17 قانون برنامه پنجم توسعه بحث راه اندازی فن بازار به عنوان یکی از وظایف دولت اشاره شده است.