پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری

پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری

۷ مطلب در آبان ۱۴۰۲ ثبت شده است

بازدید وزیر صمت از غرفه آمپر در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو

۲۳ آبان ۰۲ ، ۱۶:۱۰

وزیر صمت از غرفه کارخانه نوآوری و صنایع آمپر در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو بازدید کرد.

ادامه مطلب...

گجتی پوشیدنی AI Pin جایگزین گوشی‌های هوشمند

۲۰ آبان ۰۲ ، ۱۴:۰۰

گجت پوشیدنی AI Pin  جایگزین گوشی‌های هوشمند و بدون نمایشگر گوشی‌های هوشمند

ادامه مطلب...

تبدیل هدفون‌های دارای ANC به حسگر ضربان قلب با کمک گوگل

۱۵ آبان ۰۲ ، ۱۵:۴۰

گوگل در رویکرد جدید خودبا ارسال یک سیگنال اولتراسوند به کانال گوش ضربان قلب اندازه‌گیری می‌کند.

ادامه مطلب...

ویژگی های جدید و متفاوت اپلیکیشن ایکس

۱۳ آبان ۰۲ ، ۰۸:۵۴

توییتر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در دنیا است که ویژگی‌های مهم آن از جمله، قدرت انتشار سریع و گسترده پیام‌ها، انتشار اخبار، نظرها، تحلیل‌ها و راهی برای ارتباط با دنیا و جامعه باعث محبوبیت بالای این اپلیکیشن شده است. ایلان ماسک همیشه در‌نظر داشته است که ایکس را به « اپلیکیشن همه‌چیز» تبدیل کند و این روزها طی گزارش‌های متعددی از ویژگی‌های جدید این اپلیکیشن می شنویم. در ادامه به برخی از این ویژگی‌ها اشاره شده است.

ادامه مطلب...

آمپر دانشگاهی برای رشد افراد نخبه و آشنا به علم روز دنیا

۱۱ آبان ۰۲ ، ۱۲:۰۹

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، جمشید صباغ‌زاده، قائم مقام ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در واحد علوم و تحقیقات به همراه گروه فناوری کوانتوم این دانشگاه از کارخانه نوآوری آمپر بازدید کرد.  به‌گزارش روابط عمومی آمپر، صباغ زاده در حاشیه این نشست و گفتگو با مدیرعامل و استارتاپ‌ها و شتابدهنده‌های مستقر، با اشاره به توانمندی‌های مجموعه گفت: کارخانه نوآوری آمپر همچون پلی از یک وجه به دانشگاه و از یک وجه دیگر به صنعت مرتبط است. زمانی یک فرد فارغ التحصیل در یک رشته‌ی خاص همچون مکانیک، پلیمر، برق و... وارد مجموعه شما میگردد، در یک مدت کوتاهی علم خود را با دیگران  به مشارکت گذاشته و نه تنها به رشد خود کمک می کند، بلکه باعث رشد دیگران نیز میگردد.

ادامه مطلب...

ساخت داروی کنترل اسید معده با استفاده از هوش مصنوعی

۱۰ آبان ۰۲ ، ۱۵:۴۰

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، استفاده دانشمندان ژاپنی از هوش مصنوعی برای ساخت داروی کنترل اسید معده که عملکرد بهتری دارد و با استفاده از هوش مصنوعی یک مهارکننده جدید را تولید و سپس آن را در آزمایشگاه پالایش کردند. یافته‌های آن‌ها نشان‌دهنده روش جدیدی برای استفاده از هوش مصنوعی در توسعه درمان‌های مؤثرتر برای کنترل اسید معده است. این رویکرد نوآورانه منجر به ایجاد ترکیبی با میل پیوندی تقریباً 10 برابر بیشتر از هر مهارکننده‌ های دیگر دارد.

ادامه مطلب...

شناسایی ایده ها و طرح های سرمایه‌پذیر در حوزه خودروهای برقی و هوشمند

۰۷ آبان ۰۲ ، ۱۶:۳۵

کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر با حمایت هلدینگ رایزکو و صندوق نوآوری وشکوفایی فراخوان رویداد پیوند جهت شناسایی استارتاپ‌ها و دارندگان طرح‌های فناورانه و نوآورانه حوزه هوشمندسازی خودرو و صنعت حمل‌و‌نقل مختص دانشجویان، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های فعال در این حوزه را منتشر کرد. هدف از برگزاری این رویداد شناسایی هسته‌ها و تیم‌های دانشجویی،  طرح‌ها و ایده های استارتاپی جذاب و توانمند حوزه هوشمندسازی خودرو و صنعت حمل و نقل می باشد.

ادامه مطلب...