پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری

پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری

۱۶ مطلب در تیر ۱۴۰۲ ثبت شده است

همکاری مشترک صندوق تامین خسارت‌های بدنی وزارت اقتصاد و کارخانه نوآوری آمپر

۱۹ تیر ۰۲ ، ۱۴:۱۵
مهدی قمصریان مدیر عامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی وزارت اقتصاد در نشست مشترک همکاری با مدیران کارخانه نوآوری آمپر از امکان بهره‌مندی از دستاورد‌های این کارخانه نوآوری در رفع و تعدیل چالش‌های موجود در صنعت بیمه، چگونگی پیشگیری از خسارت‌های ایجادشده، شناسایی و ارائه مدل‌های بهره‌مندی از فناوری‌ها و نوآوری‌های حوزه بیمه در کاهش خسارت‌های بدنی خبر داد و بر ضرورت تعریف همکاری‌های مشترک و شکل‌دهی به کارگروه همکاری‌ها تأکید کرد.
ادامه مطلب...

ایلان ماسک توسعه هوش مصنوعی را در چین تحسین کرد

۱۹ تیر ۰۲ ، ۱۴:۰۸

ایلان ماسک معتقد است که کشور چین در توسعه هوش مصنوعی در موقعیت قوی قرار دارد و این کشور در هر چیزی که به فکرش باشد عالی خواهد بود.

ادامه مطلب...

اینترنت ثابت ۲۰ درصد سریع‌تر شد/ هیچ سایت علمی فیلتر نشده‌است

۱۹ تیر ۰۲ ، ۱۲:۰۸

وزیر ارتباطات در پاسخ به گلایه برخی کاربران درباره سرعت اینترنت گفت: اینترنت ثابت در مقایسه با قبل ۲۰ درصد سریع تر شده است.

ادامه مطلب...

تشخیص همزمان ۱۰ آنتی‌بیوتیک در محصولات آبزی با دقت بالا

۱۹ تیر ۰۲ ، ۰۹:۰۹

محققان نشان دادند که با استفاده از نانولوله‌ها و به کارگیری آن در کروماتوگرافی و طیف‌سنجی جرمی، می‌توان با دقت و صحت بالا باقیمانده‌های آنتی‌بیوتیک آمینوگلیکوزید را در محصولات آبزی مشخص کرد.

ادامه مطلب...

آب و هوای گرم تر به معنای بدتر شدن قوه بینایی است

۱۹ تیر ۰۲ ، ۰۷:۱۱

تحقیقات جدید نشان می‌دهد سالمندانی که در مناطق گرم‌تر زندگی می‌کنند، نسبت به افرادی که در مکان‌های خنک‌تر زندگی می‌کنند، بیشتر در معرض آسیب دیدگی جدی بینایی هستند.

ادامه مطلب...

استخدام هکرها برای سرقت داده های پرونده های حقوقی

۱۰ تیر ۰۲ ، ۱۲:۳۵
به گفته مقامات انگلیسی و فرانسوی، هکرها شرکت های حقوقی را هدف گرفته اند تا داده هایی را سرقت کنند که ممکن است توازن پرونده های حقوقی را تغییر دهد.
ادامه مطلب...

هلی کوپتر مریخی پس از ۲ ماه با خانه تماس گرفت

۱۰ تیر ۰۲ ، ۱۰:۳۴

سکوت ۲ ماهه هلی کوپتر مریخی «نبوغ» پایان یافت. مقامات ناسا اعلام کردند این ابزار مریخی در تاریخ ۲۸ ژوئن با کمک همکار رباتیک اش (کاوشگر استقامت) با راهبران خود تماس گرفت.

ادامه مطلب...

ردیابی محتوای مخرب شبکه های اجتماعی ویتنام با هوش مصنوعی

۱۰ تیر ۰۲ ، ۱۰:۳۳

ویتنام به شبکه های اجتماعی خارجی اعلام کرده است از هوش مصنوعی برای ردیابی محتوای مخرب استفاده کنند.

ادامه مطلب...

مدیران جهاد کشاورزی در کارخانه نوآوری آمپر

۱۰ تیر ۰۲ ، ۱۰:۰۰


‎محمد صادق توسلی زاده  مشاوروزیر رئیس مرکز توسعه فناوری وزارت جهادکشاورزی و علی اکبر غیرتی عضو هیات مدیره جهاد استقلال ورئیس جهاد تحقیقات  از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر  بازدید کردند.

ادامه مطلب...

تایرهای جدید ۱۰۰ درصد بازیافت می شوند

۱۰ تیر ۰۲ ، ۰۸:۳۳

یک شرکت نروژی تایرهایی می سازد که ۱۰۰ درصد قابل بازیافت هستند و برای این منظور از الاستومرهای ترموپلاستیک استفاده می کند.

ادامه مطلب...