وزیر صمت از غرفه کارخانه نوآوری و صنایع آمپر در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو بازدید کرد.

 

در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو، که با محوریت تحول در صنعت خودرو و معرفی آخرین دستاوردهای این صنعت و شرکای تجاری در جهت هم افزایی و توسعه صنعت خودرو و تمرکز بر روی فناوری‌های نوین نظیر خودروهای برقی، محصولات متصل در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار شد، کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر حضور پر رنگی در کنار شرکت های خودروساز دارد.

 عباس علی آبادی وزیر صمت، منوچهر منطقی معاون وزیر صمت، محمد علی تیموری مدیرعامل سایپا و مدیران ارشد این وزارتخانه با حضور در غرفه‌ی کارخانه نوآوری آمپر از دستاوردهای آمپر دیدن کردند و با فعالیت‌های فناورانه و حوزه های کاری آمپر در موضوع خودروهای الکتریکی آشنا شدند.

 در این بازدید پرویزکرمی مدیرعامل کارخانه نواوری آمپر ضمن معرفی پروژه های در دست اقدام در حوزه خودروهای برقی، سامانه جامع پایش خودرو راننده و جاده ، به معرفی چند استارت‌آپ حاضر در این شتابدهنده پرداخت.

مهدی اکبر‌شاهی مدیر شتابدهنده آمپر درایو به بیان فعالیت‌های این شتابدهنده که در این نمایشگاه عرضه شده پرداخت و در زمینه هوشمند‌سازی و برقی‌سازی، مواد و فرآیند پیشرفته، طراحی و توسعه پلتفرم‌های بومی همراه با اصلاحات ساختاری در معماری خودروسازی و قطعه سازی کشور، رسوخ به بازارهای جهانی و تبیین فرصت های نوآوری و فناوری شرکت‌های صنایع خودروسازی در خودروهای مدرن برقی توضیحاتی ارائه داد.

در ادامه وزیر صمت با توجه به توانمندی‌های ارائه شده در آمپر گفت: وزاتخانه حمایت کامل خود را از حرکت‌های نوآورانه مانند آمپر خواهد داشت. همچنین اعلام آمادگی خود و معاون حمل و نقل را برای ارتباط بیشتر با استارت‌آپ‌های آمپر در زمینه برقی‌سازی خودروها اعلام کرد. وزیر صمت همچنین دستوراتی برای ارتباط و همکاری بیشتر به خودروسازان حاضر در بهره‌گیری از توانمندی استارت‌آپ های حاضر در مجموعه آمپر را داد .