معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم ، ارائه گزارش پیشرفت طرح کلان ملی به روز رسانی شبکه رادارهای پدافند هوایی کشور ، بررسی عضویت دستگاه‌های اجرایی در کمیسیون‌های تخصصی شورای عتف و تدوین آئین‌نامه اجرایی ماده 32 ضوابط اجرایی قانون بودجه سال93 را از مباحث مطرح شده در صد و هفدهمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عتف نام برد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، دکتر وحیداحمدی در حاشیه صد و هفدهمین جلسه کمیسیون دائمی شورای علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) گفت: در این نشست گزارشی از جزئیات طرح کلان ملی ایجاد و توسعه فناوری‌های مورد نیاز برای تشکیل و به روز رسانی شبکه رادارهای پدافند هوایی کشور ارائه شد.

وی با بیان اینکه قسمت اول این طرح حدود 70 درصد پیشرفت کرده است، دانشگاه شیراز را مجری این طرح و دانشگاه صنعتی شریف و صنعتی شیراز را مجری‌های همکار این طرح نام برد.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم اظهار داشت: اعتبار کلی این طرح کلان 160 میلیارد تومان برآورد شده که تاکنون 3 میلیارد و  200 میلیون تومان پرداخت شده و نسبت به بودجه دریافتی این طرح پیشرفت خوبی داشته است.

وی اضافه کرد: همچنین در این جلسه درخواست عضویت دستگاه‌های اجرایی در کمیسیون‌های تخصصی شورای عتف نیز مطرح شد.

دبیر شورای عالی عتف ادامه داد: آئین‌نامه اجرایی ماده 32 ضوابط اجرایی قانون بودجه نیز در این جلسه تدوین شد که این ماده در رابطه با موضوع اختصاص یک تا 3 درصد بودجه دستگاه‌ها به پژوهش است.