معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری صبح امروز؛ دوشنبه 15 اردیبهشت‌ماه از مجموعه علمی و تحقیقاتی پارک فناوری ابن سینا و گروه صنعتی مپنا در استان البرز بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صبح امروز دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، با حضور در مجموعه علمی تحقیقاتی پارک فناوری وابسته به جهاد دانشگاهی در استان البرز (ابن سینا) از بخش های مختلف آن بازدید و با متخصصان و مدیران این پارک گفت وگو کرد.

براساس این گزارش، دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، معاونین و مدیران این نهاد ، دکتر ستاری را در این دیدار همراهی کردند و ضمن حضور در بخش های مختلف این پارک، با مسوولان و متخصصان بخش های مختلف به گفت وگو پرداختند.

میزان فعالیت و توانایی های علمی بخش های این پارک و ممزوج کردن دستاوردهای آن با نیازها و امکانات شرکت های دانش بنیان، از جمله اهداف این دیدار بود. همچنین انجام فعالیت های فناورانه مشترک با جهاد دانشگاهی در قالب توسعه و ایجاد  شرکت های دانش بنیان موضوعی بود که دکتر ستاری بر آن تاکید کرد.
لازم به ذکر است که جهاد دانشگاهی تجربه ای موفق از ارتباط دانشگاه و صنعت در زمان شکل گیری این نهاد علمی و انقلابی پس از تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

در ادامه حضور دکتر ستاری در استان البرز، وی ظهر امروز به اتفاق هیات همراه، از گروه صنعتی مپنا بویلر (فعال در زمینه طراحی، تامین، ساخت، نصب و راه اندازی انواع بویلرهای بازیافت حرارتی، صنعتی و نیروگاهی) دیدن کرد و ضمن بازدید از بخش های مختلف آن، به گفت وگو با متخصصین و مدیران این گروه پرداخت. در این دیدار دکتر عباس علی آبادی رئیس گروه مپنا و مدیران بخش های مختلف این گروه نیز حضور داشتند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در حضور متخصصین و مدیران مپنا اظهار کرد: رویکرد جدید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در زمینه توسعه شرکت های دانش بنیان و همکاری مشترک در حمایت از تشکیل شرکت های نوپا و ارتباط هر چه بیشتر با شرکت های موفقی همچون مپنا است.

وی که با هدف ایجاد ارتباط هدفمند و بیشتر شرکت های دانش بنیان نوپا با گروه مپنا در این گروه حضور یافته بود، به مسوولان این گروه توصیه کرد تا زمینه حضور و توانمندسازی استعدادهای برتر و نخبگان علمی را بیش از پیش فراهم کنند.

شایسته یادآوری است در این دیدار دکتر ستاری را دکتر علی وطنی معاون توسعه فناوری، دکتر محمود شیخ زین الدین معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، امیرحسین کاظمی مشاور و مدیرکل حوزه ریاست و دکتر سیدحمید جمال الدینی مشاور توانمندسازی  در امور نخبگان، همراهی می کردند.