شرکت فوجیتسو، با تولید نرم افزار تشخیص اشیاء و افراد در حال حرکت، کمک بسیاری به آگاهی رانندگان از شرایط محیطی و افزایش امنیت در جاده های شهری خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، مسلما همه ما می دانیم که در حین رانندگی، توجه به ماشین ها، افراد در حال حرکت در اطراف ماشین، شرایط جاده و حتی خود خودرو، تا چه اندازه دشوار است. مخصوصا اگر در منطقه ای شلوغ و پرازدحام از شهر در حال تردد باشیم. این مورد را، همراه کنید با قانون ایمنی حمل و نقل در ایالات متحده که طبق آن، تمام ماشین های تولیدی از ماه مه سال 2018 به بعد، باید بصورت استاندارد مجهز به دوربین دید عقب خودرو باشند. به همین دلیل، ارتقاء عملکدر دوربین های ماشین، موضوعی مهم و ضروری است. به همین دلیل، شرکت Fujitsu Semiconductor، نرم افزار جدیدی تولدی کرده است که قادر به تشخیص و شناسایی افراد، ماشین ها و سایر موارد در حال حرکت در اطراف ماشین بوده و موقعیت و جهت حرکت آن ها را به راننده اطلاع می دهد.


با استفاده از این محصول جدید فوجیتسو، که آن را " Approaching Object Detection Library " نامیده است و سیستم گرافیکی اختصاصی SoC (System-on-Chip)، تصاویری که از دوربین های نصب شده بر روی خودرو گرفته می شود، بصورت اتوماتیک منتقل شده و با دیگر تصاویری که در کتابخانه نرم افزار وجود دارد، مورد مقایسه قرار می گیرد. پس از این مقایسه، نوع شی ء شناسایی شده و دسته بندی می شوند.

این کار با استفاده از المان هایی که در Approaching Object Detection Library قرار گرفته، انجام می گیرد. المان هایی که با استفاده از یک الگوریتم شناسیای، اشیاء در حال نزدیک شدن به خودرو را شناسایی می کنند. در مرحله بعد این اطلاعات، با پروسه های کاهش خطای تشخیص، پردازش می شوند تا نتایج غلط حذف شوند. سپس تصویر نهایی حاصل، بر روی تصاویر واقعی که بصورت هم زمان بوسیله دوربین های اطراف ماشین در حال جمع آوری و ثبت است، منتقل شده و بر روی مانیتوری که روی داشبورد نصب می شود، به نمایش درمی آیند تا اطلاعات حیاتی و لازم در مورد اجسام در حال حرکت در اطراف ماشین را در اختیار راننده قرار دهند.

اگر چه سیستم های دیگری نیز برای ایجاد و بهبود دید همه جانبه راننده ها وجود دارد، اما هنوز هم این سیستم ها نیازمند توجه دائم و خاص راننده هستند. به همین دلیل، بنظر می رسد، کار با سیستم AOD برای راننده ساده تر و بهتر خواهد بود، چرا که اطلاعات را بصورت خودکار، به جای مغز راننده، پردازش و تحلیل می کند.


نسخه آزمایشی کتابخانه AOD از ماه جاری در دسترس خواهد بود و نسخه دیگر آن، همراه با سیستم گرافیکی SoC فوجیتسو، از ماه سپتامبر سال جاری، برای فروش عرضه خواهد شد.

همچنین فوجیتسو این محصول و دیگر محصولات مشابه خود را، در نمایشگاه مهندسی خودرو 2014 به نمایش خواهد گذاشت. این نمایشگاه 21 تا 23 ماه مه امسال، در یوکوهاما ژاپن برگزار می شود.