سید مهدی سیدی؛ عضو هیئت علمی پژوهشگاه ژنتیک و رییس کمیته نیروی انسانی، آموزش و ترویج ستاد توسعه زیست فناوری، در مقاله‌ای به ارزیابی جشنواره تکنولوژی سبز 2014 پرداخته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری در متن کامل این مقاله آمده است::

 برگزارکنندگان جشنواره تکنولوژی سبز 2014، گلخانه­ با نور LED شرکت فیلیپس را به عنوان بهترین فناوری در جشنواره ابداعات تکنولوژی سبز 2014 معرفی کرده‌­اند. این جایزه به تاثیرگذارترین ابداعی که در نمایشیگاه تجاری ارائه شده است تعلق می­‌گیرد.

هیئت داوران از میان 53 اختراع دوازده عدد را برای دریافت جایزه انتخاب کرده اند. که شش مورد مربوط به بخش تولید و شش مورد مربوط به بخش تجهیزات است. LED گلخانه­ای فیلیپس نامزد بخش تولید این جشنواره شده است.

شرکت فیلیپس با LED گلخانه­ای خود یک نوع LED جدید برای گلخانه ها معرفی کرده است. این نوع سیستم نوری جدید می­تواند بطور کامل جایگزین سیستم­های نوردهی قبلی شود، و یا به عنوان یک سیستم مکمل با کارایی انرژی بالا مورد استفاده قرار گیرد. مزیت برتر LED ها مدیون میزان گرمای کمی است که در گلخانه تولید می­کند، این در حالی است که در گذشته استفاده از لامپ در گلخانه ها باعث ایجاد گرمای زیاد می شد. کم بودن میزان انتشار گرما توسط این لامپ ها سبب کنترل شرایط دمایی در داخل گلخانه می­شود. علاوه بر این کاهش مصرف انرژی در مقایسه با لامپ های HSP، به معنای نور بیشتر با مصرف انرژی برابر است.

نکته مهم دیگر که در رابطه با لامپ های LED می­توان برشمرد این است که پنج نوع لامپ LED با پنج نوع طول موج متفاوت می­تواند مورد استفاده قرار گیرد. بر اساس آزمایشات انجام شده­، مدیران مالی و متخصصین گیاهی در شرکت فیلیپس به تولید کنندگان درخصوص انتخاب نوع مناسب از لامپ های LED مشاوره دهند.

نتایج خوب در بسیاری از محصولات کشاورزی