تنباکویی که در قلیان مصرف می شود غالبا از نوع نامرغوب ترین تنباکوهاست. آلودگی این تنباکوها به یک نوع باکتری موسوم به کوکسی گرم مثبت و یک نوع قارچ موسوم به آسپرژیلوس به اثبات رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، تحقیقات نشان داده است مصرف این تنباکوها‌ ‌آسیب‌های جبران ناپذیری به ریه و دستگاه تنفس انسان وارد می‌کند و علاوه بر‌ ‌سرطان‌زا بودن این مواد دخانی، بیماری پنومونی را به طور چشمگیری در مصرف کنندگان‌ ‌افزایش می‌دهد.

نکته قابل توجه اینکه این تنباکوها به علت نامرغوب بودن، قابل استفاده در سیگار نبوده و به همین دلیل آن را با انواع مواد شیمیایی و اسانس میوه ترکیب می کنند و به اسم توتون میوه ای می فروشند که این امر بیماری زایی دود آن را چند برابر می کند.

تحقیقات نشان می دهد کشیدن قلیان همانند سیگار می تواند خطر ابتلا به سرطان، بیماری های قلبى، سکته، عقیم شدن، افزایش فشار خون، مشکلات باردارى، بیمارى هاى لثه، بیمارى هاى دندان، مسدود شدن شریان ها، زخم معده و آب مروارید چشم را افزایش دهد. نکته مهم اینکه در قلیان مواد سمی حاصل از سوختن ذغال به دود آن افزوده می شود که به همین دلیل بیماری زایی دود حاصل از کشیدن قلیان به مراتب از دود سیگار بیشتر می شود.

- هر پکی که به قلیان زده می‌شود تقریبا 40 برابر یک پک سیگار، دود به ریه فرد می‌رساند و از طرف دیگر به دلیل درجه حرارت بسیار بالای ناشی از اشتعال ذغال، مواد سمی و سرطان زای بیشتری به وجود می‌آید.


- میزان ترکیب سمی منواکسید کربن در قلیان حدود 10 بار بیشتر از سیگار است. نحوه پک زدن به قلیان به صورتی است که فرد با مکش عمیق باعث باقی ماندن دود در عمق ریه شده و به همین خاطر دود قلیان در مقایسه با دود سیگار  زودتر باعث تخریب بافت ریه  می شود.

-