-شرکت مایکروسافت با انتشار یک راهنمایی امنیتی ضمن هشدار در مورد دامنه های جعلی گوگل و یاهو اعلام کرد که فهرست گواهینامه های مورد اعتماد محصولات خود را به روز رسانی کرده است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، مایکروسافت یک راهنمایی امنیتی منتشر کرده است تا موضع خود را در قبال گواهینامه های جعلی صادر شده توسط مرکز اطلاعات ملی هند مشخص کند.


مرکز صدور گواهی دیجیتال متعلق به مرکز اطلاعات ملی هند، تعدادی دامنه متعلق به گوگل را صادر کرده است که درصورتی که برنامه ای به این گواهینامه ها اعتماد کند، پتانسیل حملات کلاهبرداری را ایجاد می کند.

گوگل اعلام کرد که این گواهینامه ها مورد اعتماد محصولات این شرکت نیستند، اما این موضوع در مورد محصولات مایکروسافت صحیح نیست.

مایکروسافت در راهنمایی امنیتی خود نوشته است که لیست گواهینامه های قابل اعتماد خود را برای تمامی نسخه های پشتیبانی شده ویندوز به روز رسانی کرده است و گواهینامه های مذکور را از آن حذف کرده است.

قطعاً این بدان معناست که کاربران ویندوز ایکس.پی این تغییرات را دریافت نخواهند کرد.

ویندوز ایکس.پی دیگر از خدمات و به روزرسانی های شرکت مایکروسافت بهره مند نخواهد شد.

یک به روز رسان خودکار برای سیستم هایی که از ویندوز هشت، ویندوز هشت و یک، ویندوز آر.تی، ویندوز سرور 2012، ویندوز سرور 2012 آر2، ویندوز فون هشت یا ویندوز فون هشت و یک استفاده می کنند، این تغییرات را اعمال خواهد کرد. برای کاربرانی که از ویندوز ویستا، ویندوز هفت، ویندوز سرور 2008 یا ویندوز سرور 2008 آر 2نیز یک به روز رسان خودکار سال پیش ارایه شده بود که این کار را انجام می دهد.

کاربرانی که این به روز رسان را نصب نکرده اند باید از دستورات ارایه شده در راهنمایی امنیتی مایکروسافت پیروی کنند.

این راهنمایی امنیتی فهرست دامنه هایی که به این شکل صادر شده اند را منتشر کرده است که 17 دامنه متعلق به شرکت گوگل و 27 دامنه متعلق به یاهو است