رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از حمایت های خود برای شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت: لیزینگ خرید محصولات شرکت های دانش بنیان 100 میلیارد تومان با نرخ سود 12 درصد ارائه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل فناوری و نوآوری، بهزاد سلطانی در دوازدهمین اجلاس سالانه پارک فناوری پردیس و جشنواره برترین های این پارک گفت: ما در صندوق نوآوری و شکوفایی لیزینگ خرید محصولات شرکت های دانش بنیان را پشتیبانی می کنیم.

وی با بیان اینکه پارک فناوری پردیس و فن بازار پارک اولین جایی هستند که در لیزینگ خرید محصولات مورد حمایت صندوق قرار می گیرند عنوان کرد: حمایت از لیزینگ محصولات شرکت های دانش بنیان 100 میلیارد تومان با نرخ سود 12درصد می باشد.

سلطانی با اشاره به اینکه باید ابزار فن بازار ملی پارک پردیس را توسعه بدهیم اذعان داشت: شرکت های دانش بنیان و شرکت های فن بازار این پارک می توانند از تسهیلات لیزینگی صندوق نوآوری و شکوفایی استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: تفاوت ما با سایر دستگاه های دولتی در این است که طرح های دانش بنیان در شرکت های دانش بنیان با ویژگی دانش بنیان و اقتصادی بودن در ازای برخورداری از تسهیلات صندوق باید این پول را به صندوق برگرداند.

وی با بیان اینکه هنوز از سطح کیفیت طرح های ارائه شده به صندوق نوآوری راضی نیستیم گفت: طرح هایی هستند که قوی نیستند ولی نوپا هستند که در پارک ها و سطح شهر وجود دارند که صندوق نمی تواند حتی در حد 100 یا 300 میلیون هم از آنها حمایت کند.

وی عنوان کرد: اگر شرکت نوپایی در سطح بلوغ باشد و طرحشان دانش بنیان و اقتصادی نباشد صندوق نوآوری و شکوفایی طرحشان را رد نمی کند ولی رقم کمتری را به آنها ارائه می دهد تا طرحشان را به طرح دانش بنیان برسانند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت های دانش بنیان باید طرح هایی را ارائه دهند که اقتصادی و دانش بنیان باشند و در آینده توسعه تکنولوژی خوبی داشته باشند. این طرح ها بیشتر مورد حمایت قرار می گیرند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: کمیته ای برای شرکت هایی که نوپا هستند صورت گرفته که وام هایی به صورت قرض الحسنه چهار درصدی برای کسب تکنولوژی به برخی طرح ها ارائه می دهد.