دکتر بهرخ خوشنویس، استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به عضویت آکادمی ملی مخترعان آمریکا درآمد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، آکادمی ملی مخترعان، یک گروه نخبه از نوآوران است که شامل 21 برنده جایزه نوبل از سراسر جهان است.

در حال حاضر 414 مخترع برجسته در آکادمی ملی مخترعان عضویت دارند که شامل 16 برنده مدال ملی فناوری و نوآوری و 10 برنده نشان ملی ایالات متحده است.

دکتر خوشنویس که از دانش آموختگان برجسته دانشگاه صنعتی شریف است به دلیل ابداع سیستم چاپ سه بعدی ساختمان، شهرتی جهانی دارد. سیستم رباتیک ابداعی وی قادر است با استفاده از چهار نفر در زمانی حدود 18 تا 19 ساعت ساختمانی به مساحت 2500 فوت مربع را احداث کند.

وی که در حال حاضر در زمینه طراحی سیستم‌هایی برای احداث سریع ساختمان در ماه و مریخ همکاری دارد می‌گوید از بچگی دوست داشته مخترعی مشهور شود و قهرمان کودکی او ادیسون بوده است.

خوشنویس می‌گوید: در بچگی از هدیه گرفتن اسباب بازی ساخته شده خوشحال نمی شدم و اگر چنین اسباب بازی ای می گرفتم قطعات آن را از هم جدا می کردم و با استفاده از آنها اسباب بازی دلخواه خود را سر هم می کردم. امروز هم واقعا چندان تغییر نکرده ام و شادی من همان است فقط اسباب بازی‌های من کمی پیچیده تر شده اند!