دومین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری (INOTEX2015) با حضور شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان، سازمان‌ها و مراکز علمی و پژوهشی داخلی و خارجی از 19 تا 22 خردادماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل فناوری و نوآوری، در این نمایشگاه بیش از 150 شرکت داخلی و خارجی، آخرین دستاوردهای فناوری و نوآوری خود را درحوزه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، نفت، گاز و پتروشیمی، اتوماسیون صنعتی و سیستم‌های هوشمند، زیست‌فناوری، نانو فناوری، انرژی‌های نو، هوافضا و تجهیزات پزشکی در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهند داد.

تاکنون حضور شرکت‌هایی از کشورهای روسیه، هند، کره‌جنوبی، بلژیک، فرانسه، آلمان، انگلستان، ایتالیا، یونان، رومانی، آذربایجان، پاکستان و چین در این دوره از نمایشگاه نهایی شده است.

نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری (INOTEX) بارویکرد بسترسازی برای تعریف همکاری‌های فناورانه بین‌المللی و تسهیل تبادل توانمندی‌های فناورانه کشورهای مختلف دنیا (انتقال فناوری‌های بروز دنیا) از سوی پارک فناوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز همکاری‌های فناوری ونوآوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

بسترسازی برای تبادلات فناوری میان شرکت‌های فناور ایرانی و خارجی، تبدیل شدن به بزرگ‌ترین رویداد تبادل فناوری منطقه، توسعه فناوری با استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی، شکل‌گیری تجارت و تعاملات اقتصادی حول محور فناوری، تبادل تجارب شرکت‌های موفق در تجاری‌سازی و توسعه فناوری، تقویت مناسبات بین‌المللی افزایش ظرفیت سیاسی با استفاده از فناوری و کمک به شکل‌گیری و گسترش اتحاد منطقه‌ای با استفاده از ظرفیت فناوری برخی از اهداف کلان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری است.

در نمایشگاه سال گذشته 18 تفاهم‌نامه تبادل فناوری بین شرکت‌های ایرانی و کشورهای شرکت‌کننده در نمایشگاه به ارزش تقریبی 6 میلیون دلار منعقد شد و بر اساس قراردادهای انتقال فناوری نهایی شده 6 شرکت نیز از تسهیلات قرض‌الحسنه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که به این موضوع اختصاص‌یافته بود بهره‌مند شدند.

شایان‌ذکر است این نمایشگاه در سال‌های 2012 و 2013 در سالن حجاب تهران برگزار گردید که با توجه به استقبال شرکت‌های فناور، INOTEX در تقویم نمایشگاه‌های بین‌المللی قرار گرفت و در سال 2014 با حضور شرکت‌های داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

علاقه‌مندان می‌تواند برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص برگزاری این نمایشگاه به پایگاه اینترنتی www.inotex.com مراجعه کنند.