شبکه پیام رسان بومی «بیسفون» امکان برقراری تماس، ارسال متن، صوت و تصویر را به صورت رایگان برای کاربران فراهم می کند که البته این شبکه اجتماعی چت، از شکلکهای نرم افزاری جذاب وبومی ومتفاوت بهره می‌برد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، افزایش اپلیکیشن های موبایلی که سرویس های چت و برقراری تماس را ممکن می کند سبب شده است که طراحان اپلیکیشن و برنامه نویسان بسیاری درصدد طراحی نمونه ای از این برنامه های پیام رسان باشند؛ در کشور ما نیز برنامه های پیام رسان بومی با بهره گیری از روش ارتباط از طریق چت طراحی شده است که با نمونه های خارجی آن از نظر نوع کاربرد و کیفیت، برابری می کند.

یکی از این اپلیکیشن ها، شبکه اجتماعی پیام رسان «بیسفون» است که قابلیتهایی چون امکان ارسال رایگان متن، صوت و تصویر را با کیفیت و سرعت بالا دارد. این پیام رسان امکان ایجاد گروههای کاری و دوستانه و تماس رایگان از طریق موبایل را فراهم می کند.

این اپلیکیشن، یک پیام رسان ایرانی است که همه اصول طراحی و توسعه یک اپلیکیشن خوب را رعایت کرده و در سطح استانداردهای جهانی ساخته شده است اما چیزی که بیسفون را از نمونه‌های خارجی متمایز می‌کند، استیکرها و شکلک های نرم افزاری بسیار جذاب و بومی و متفاوت آن است. همچنین رنگ بندی نقش مهمی را در این برنامه ایفا می کند به نحوی که رنگ های زنده، چیدمان منظم اجزای صفحه، آیکن های مناسب، جلوگیری از بکارگیری جزئیات و شلوغی و همچنین فونت مناسب از جمله نقاط قوتی هستند که این برنامه موبایلی دارد.

در این اپلیکیشن حجم اشتراک گذاری فایل ها و گفتگو ها بسیار زیاد است و جابجایی سریع بین صفحات و استفاده راحت از امکانات موجود از دیگر ویژگیهای آن محسوب می شود؛ انتخاب تصویر پروفایل و عملیاتی همچون بروزرسانی لیست مخاطبین، حذف تاریخچه مکالمات و غیرفعال کردن حساب کاربری نیز در این اپلیکیشن قابل انجام خواهد بود.

ارسال صدا، تصویر، ویدیو (از گالری یا دوربین) و مکان فعلی بر روی نقشه، برقراری تماس صوتی، استیکرهای متنوع با امکان دانلود و همچنین به اشتراک گذاری، حذف و ارسال پیام به دیگران از جمله دیگر امکانات این پیام رسان موبایلی است و باید به این قابلیت ها، امکاناتی همچون نمایش اعلان هنگام دریافت پیام و یا تشخیص موفقیت آمیز بودن ارسال را نیز اضافه کرد.

این اپلیکیشن بومی با حجم ۱۸.۹ مگابایت در فروشگاه کافه بازار به نشانی https://cafebazaar.ir/app/com.bistalk.bisphone/?l=fa تاکنون ۲۰۰ هزار بار دانلود شده است؛ همچنین می توان آن را از طریق اپ استور اپل برای سیستم عامل ios و گوگل پلی برای گوشی های مبتنی بر اندروید دانلود کرد.