معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در راس هیئت عالیرتبه از مسوولان علمی و فناوری، فناوران و دانشگاهیان کشور در سفر به مسکو پایتخت روسیه، در دیدار با مقامات بلندپایه علمی این کشور، علاوه بر هماهنگی های بیشتر برای گسترش همکاری های علمی و فناوری، در نخستین کمیته عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه شرکت کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوریف آبان ماه سال گذشته، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری اسلامی ایران کشورمان، به روسیه سفر کرد و طی چهار روز حضور در این کشور، علاوه بر بازدید از مراکز علمی، با جمعی از مقام‌های روسیه، اعضا و مدیران آکادمی علوم و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی این کشور دیدار و درباره همکاری های علمی و فناوری ایران و روسیه به گفت وگو پرداخت.

ستاری در دومین سفر خود در راس هیئتی عالیرتبه از مسوولان علمی و فناوری، فناوران و دانشگاهیان ایران امروز دوشنبه 2 شهریورماه، علاوه بر دیدار با مقامات بلندپایه فدراسیون روسیه، در نخستین نشست کمیته عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه حضور خواهد داشت.

براساس این گزارش، نخستین نشست کمیته عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه، روز چهارشنبه هفته جاری با حضور دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه در مسکو برگزار می‌شود و وی، در خصوص زمینه همکاری‌ها و فراهم‌سازی بستر تعاملات ایران و روسیه دیدار و گفت وگو خواهد کرد و همچنین از نمایشگاه هوافضای ماکس 2015 بازدید می کند.

ستاری در این سفر با دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر، آندری فوروسنکو دستیار علمی رییس جمهوری، کاماروف رییس آژانس فضایی و مانتوروف وزیر صنایع و تجارت روسیه دیدار و گفت‌و گو خواهد کرد. این دیدارها با هدف گسترش همکاری‌های علمی و فناوری صورت خواهند گرفت.

حضور جمهوری اسلامی ایران در ماکس 2015

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری ار نمایشگاه هوایی ماکس 2015 که قرار است