شرکت اپل در آستانه ارایه محصول جدیدی قرار دارد، البته این بار نه صحبت از آیفون بلکه طراحی و ساخت خودرو است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، در سالهایی که خیلی هم دور نخواهد بود شرکتهای بزرگ خودروسازی نظیر فورد، بی ام و، بنز و تویوتا باید منتظر رقیبی تازه در این صنعت اما کهنه کار در بازار فناوری های الکترونیکی و دیجیتالی باشند و آن شرکت اپل است.

تمایل اپل برای ورود به دنیای خودروسازی موجب شده تا روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی از ورود «سیلیکن ولی» - قلب تپنده دنیای فناوری های نوین الکترونیکی و دیجیتالی - به دنیای خودروسازی خبر دهد.

گفته می شود اپل در نظر دارد تا در سال ۲۰۱۹ از خودروی تولیدی خود رونمایی کند به همین منظور فرآیند استخدام ۱۲۰۰ کارمند جدید جهت کار در پروژه طراحی و ساخت خودرو موسوم به Titan آغاز شده است.

اگرچه اپل در این پروژه از شمار چشمگیری از نیروهای متخصص در زمینه خودروهای خودکار استفاده می کند اما قرار نیست نخستین خودروی ساخت این شرکت خودکار باشد.

برخی کارشناسان از عنوان موقتی iCar برای محصول متفاوت اپل استفاده کرده و در عین حال معتقدند که شاید در آینده به خودرویی خودکار هم تبدیل شود.

حتی برخی منابع خبری گزارش داده اند که اپل برای استفاده از خودرویی خودکار در تأسیسات خود واقع در کالیفرنیا ابراز علاقه کرده است.