اگر می‌خواهید  سطح بالایی از موفقیت را تجربه کنید، تجربه این عادت‌ها را شروع کنید و تا جایی ادامه بدهید که هرکدام از این رفتارها جزو شخصیتتان شود. انجام عملکرد و در پی گرفتن شیوه کارآفرینان موفق این نتیجه را خواهد داشت که درنهایت شما نیز همچون آن‌ها موفق شوید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، یکی از بزرگ‌ترین خطرات در راه کارآفرینی، این طرز فکر است که زندگی هیچ‌وقت ارزش ریسک کردن ندارد. احساساتی که با ترس نیز همراه می‌شوند، توسط یک‌سری از هورمون‌ها، وقتی ترشح می‌شوند که بدن شما در معرض یک دعوا یا سفر با هواپیما قرار می‌گیرد. کارآفرینان بر این باورند که هیچ‌گونه خطر قریب‌الوقوعی وجود ندارد، بلکه تنها چیزی که وجود دارد، یک موقعیت خوب بالقوه برای موفقیت است. هنگامی‌که آن‌ها این حس را دریافت می‌کنند، همین حس کافی است تا ترغیب شوند به جلو حرکت کنند تا این‌که بنشینند و از پا بیفتند.

2. هدف، رسیدن به ثروت

همه کارآفرینان دست به خلق پول می‌زنند، چون‌ این راه را راهی منحصربه‌فرد برای حل مشکل مشتریان خود می‌دانند و هیچ‌کدام از اول خواهان این نبوده‌اند که هدف شرکت آن‌ها صرفا رسیدن به ثروت بوده است. آن‌ها ایده و نقشه‌ای داشته‌اند که دنبال تحقق آن رفته‌اند. آن‌ها آن‌چه را خریدار می‌خواهد و می‌خواهد به آن برسد، می‌دانند.

3. خودشان را با یک گروه مجرب مجهز می‌کنند

کارآفرین‌ها از قدرت خود آگاهی دارند و خودشان را با همراهی افرادی مجهز می‌کنند که مشخصه قدرت آن‌ها برای محیط کار بسیار مناسب است.

4. دل خودشان را به دست می‌آورند و قربان صدقه خودشان می‌روند!

جایزه دادن در مسیر موفقیت نه‌تنها یک عمل ترغیب‌کننده به‌حساب می‌آید، بلکه گاهی اوقات با قرار دادن اهداف کوچک‌تر در طول مسیر موفقیت، قادر خواهید بود حرکتی انفجاری در مسیر خود به سمت پایان راه ایجاد کنید. این کار دقیقا نمونه آشکاری از این است که چگونه مسیر را با موفقیت به پایان برسانید.

5. باهدف و عامدانه کار می‌کنند

فعالیت‌های کارآفرین‌های موفق با یک قصد عامدانه ورای اهداف آنان توأم شده است. این کار به آن‌ها اجازه می‌دهد تا از این‌که در طول مسیرشان متوقف شوند، جلوگیری کنند. داشتن یک مقصود واضح و مشخص باعث بالا رفتن و جاری شدن انرژی شما می‌شود.

6. قبل از این‌که آماده باشند، شروع به کار می‌کنند

این نکته‌ای است که ماری فرلو، یکی از سخنرانان بزرگ حوزه موفقیت، مدام بر آن تاکید دارد، زیرا هنگامی‌ که ما برای زمان مناسب صبر می‌کنیم، درواقع برای چیزی غیرممکن صبر می‌کنیم. حتی این‌که هنوز دستتان خالی است و می‌خواهید با این‌ حال مشغول به کار شوید، به‌نوبه خود عالی است.

7. شاه یک شطرنج‌ هستند و نه مهره سرباز آن

کارآفرین‌های موفق تحرکات و طرح و نقشه‌های قابل‌ توجهی را برای تمام حالات محتمل طراحی می‌کنند. آن‌ها تمام توجه خود را به خروجی و ماحصل پروژه اختصاص می‌دهند و از این‌رو می‌توانند آن پروژه را کنترل و رهبری کنند. این ویژگی به آن‌ها اجازه می‌دهد که جنبشی قابل‌ توجه ایجاد کنند.

8. وقتشان را برای شبکه‌های اجتماعی هدر نمی‌دهند

کارآفرین‌های موفق از راه‌های ارتباطی گوناگون، فقط برای رفع نیاز و کسب منفعت خود استفاده می‌کنند. این کار وقت پرارزش آن‌ها را هرگز هدر نمی‌دهد.

9. فکری باز دارند و تنها به دوروبر خود فکر نمی‌کنند

در جهان کنونی، اکثر میلیاردرهای موفق همان 24 ساعت شبانه‌روز و همان دسترسی به اطلاعاتی را دارند که بقیه آدم‌ها نیز دارند؛ اما تفاوت آن‌ها با دیگران این است که بیش از هر کس دیگری متفاوت با بقیه فکر می‌کنند.

10. همیشه به نیمه ‌پر لیوان نگاه می‌کنند

دیدن فرصت در هر چیزی یک نوع طرز فکر اکتسابی است، نه یک ویژگی شخصیتی ذاتی. کارآفرین‌های موفق الگوهای فکری مخرب خود مانند نداشتن اعتمادبه‌نفس و دودلی را تشخیص می‌دهند و سپس آن را تغییر می‌دهند.

11. یادداشت‌برداری می‌کنند

شاید این‌گونه به نظر بیاید که کارآفرین‌های موفق زندگی پرمشغله‌ای دارند، آن‌ها در مورد هر چیز غیرمرتبط با کاری که هم‌اکنون مشغولش هستند، یادداشت‌برداری می‌کنند و سپس به سراغش بازمی‌گردند. این سازمان‌یافتگی به آن‌ها اجازه می‌دهد تا چند کار را یک‌باره انجام دهند و آن‌ها را از آن خود کنند، بدون این‌که اجازه دهند کارشان مغشوش شود.

12. هم سخت بازی می‌کنند و هم سخت تفریح

برای اکثر کارآفرین‌های موفق یک بازه بزرگ بین کار و تفریحشان وجود دارد. آن‌ها می‌دانند که چه وقت بر خودشان سخت بگیرند و سخت بتازند و چه وقت هم به تفریح بپردازند.

13. اطلاعات مفید برای مشاوره می‌دهند

کارآفرین‌های موفق نه‌تنها خودشان نقشه دارند، بلکه به نقشه شما نیز گوش می‌دهند و به شما مشاوره معقولانه و مفیدی می‌دهند. آن‌ها می‌دانند که در مورد چه ‌کاری توانایی دارند و باسخاوت بقیه را کمک می‌کنند تا به مسیر تحقق رویاهایشان پی ببرند.

14. دوستدار مشاوره گرفتن هستند

با بودن در قلمرو کوچک کارآفرین‌های موفق خواهید فهمید که مغز آن‌ها نسبت به بقیه مردم متفاوت کار می‌کند. آن‌ها جایی که ممکن است چشم‌اندازها و دیدگاه‌های بسیاری مورد نیاز باشد، برای تشخیص داده‌های مسئله به بقیه افراد می‌پیوندند؛ حتی اگر آن طرح منتقدان بیشتری نسبت به حامیانش داشته باشد.

15. دائما در ارتباط‌ و تعامل با دیگران هستند

شما هرگز نمی‌دانید که کجا و در چه جایی شرکای افسانه‌ای بعدی‌تان قرار دارند، پس ایجاد ارتباطات جدید بخشی از آن چیزی است که شما در هر مراسم عقد، گردهمایی دانشگاهی و مدارس و ملاقات تجاری باید انجام دهید. کارآفرین‌های موفق معتقدند برای ایجاد یک رابطه درست هیچ‌گاه وقت نادرستی وجود ندارد.

16. زیاد سوال می‌پرسند

کارآفرین‌های موفق به‌طور طبیعی درباره این‌که اشیا چگونه کار می‌کنند یا این‌که چگونه بقیه فکر می‌کنند، کنجکاو هستند. پرسیدن سوال نه‌تنها عزیزشان می‌کند، بلکه به آن‌ها اجازه می‌دهد تا مکالمه را به‌ جایی هدایت کنند که بیشترین سودمندی را برای خودشان داشته باشد.

17. در کنارشان، برترین‌ها قرار دارند

برترین‌ها شامل همه ‌چیز، از بهترین کارکنان و تجهیزات اداری گرفته تا بهترین پزشکان و وکلا می‌شود. باور این افراد بر این است که اگر هرکس در زندگی خودش در آن‌چه انجام می‌دهد، بهترین باشد، مردمی را به ‌طرف خود جذب می‌کند که آن‌ها نیز می‌خواهند بهترین باشند.

18. شکرگزار هستند

کارآفرین‌های موفق نکات خوب زندگی خویش را تشخیص داده و قاعدتا برای آن‌ها سپاس‌گزار نیز خواهند بود. چون آن‌چه شما روی آن تمرکز می‌کنید، گسترش می‌یابد و هنگامی‌ که بر خوبی در زندگی تمرکز می‌کنید، مقدار بیشتری از آن را خلق می‌کنید.

19. ناشکیبا به نظر نمی‌رسند

اگر کارآفرین‌های موفق به‌ جایی رسیده‌اند که هم‌اکنون هستند، به‌خاطر این است که قبول کرده‌اند با همان چیزی در ارتباط هستند که نیازمندش بوده‌اند. آن‌ها در مورد مسائل با تمام جان‌ودل خود سخن می‌گویند و هرگز شبیه افراد بی‌حوصله و ناشکیبا به نظر نمی‌رسند، بلکه فقط تمام تلاش خود را می‌کنند.