سخنرانی خوب یعنی حرف‌ها و ایده‌های‌تان را هم‌گام کنید، لحن کلام‌تان گویا باشد، یاد بگیرید طوری نفس بکشید که قدرت رساندن پیام‌تان را داشته‌باشید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، ضروری است که در هر سخنرانی در لحظات مناسب به مخاطب‌تان اجازه‌ی درنگ بدهید. بهترین سخنوران سرعت سخنرانی‌شان را تغییر می‌دهند و به مخاطب فرصت می‌دهند ایده‌های‌شان را هضم کند و حدس بزند ایده‌ی بعدی چیست.

کلیک کنید و بخوانید:   گشتی در زندگی دکتر اشمیت، رهبر موفق گوگل

تعداد کمی از آدم‌ها می‌توانند هم‌زمان گوش کنند و فکر کنند. قدرت یک سخنرانی که حقیقتا تاثیرگذار است، از سکوت‌های‌تان نشأت می‌گیرد.

لحن صدای‌تان ظرافت‌هایی دارد که شما حتی متوجه آن نمی‌شوید. اگر قادر باشید صدای‌تان را کنترل کنید و نشانه‌های مناسب هیجان را در زمان مناسب در آن قرار دهید، می‌توانید مطمئن باشید مخاطب‌تان در پیام‌تان تردید نخواهدکرد. وقتی زبان بدن‌تان با سخنرانی‌تان هم‌خوانی دارد، به‌طور طبیعی لحن مناسب را پیدا می‌کنید.

وقتی صحبت می‌کنید، به حجم هوای بیش‌تری نیاز دارید تا پیام‌تان را برسانید. تا به حال چند بار متوجه شده‌اید صدای آدم‌ها در پایان جمله، که در واقع باید تاکیدی روی نکته‌ی کلام‌شان باشد، پایین می‌آید؟ در اغلب موارد مهم‌ترین کلمات و مفاهیم در پایان جمله می‌آیند. با دیافراگم‌تان نفس عمیق بکشید تا در “بازدم” این مفاهیم را با اعتماد به‌نفس ادا کنید.