در راستای همکاری‌های بین‌المللی در حوزه هوایی و هوانوردی بین ایران و آلمان، هیات بلندپایه ای از شرکت های هوایی مستقر در ایالت باواریای آلمان به ایران سفر می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، با هدف افزایش همکاری های بین‌المللی ایران و ایالت باواریای آلمان در شرایط و برای جذب سرمایه خارجی در این حوزه و توسعه شرکت های دانش بنیان داخلی، هیاتی 13 نفره در قالب مدیران شرکت‌های هوایی ایالت باواریای آلمان برای آشنایی با ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران در این حوزه، شناسایی زمینه‌های همکاری مشترک و برگزاری تعدادی جلسات

تخصصی به دعوت ستاد هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری، دوم تا چهارم مردادماه به ایران سفر می‌کنند.

در روز اول این سفر، تعدادی از خبرگان صنعت و دانشگاه در زمینه توانمندی‌های صنعت هوایی ایران در حوزه‌های طراحی و ساخت سازه‌های کامپوزیتی با کاربری هوایی، تحقیق و توسعه فناوری‌های هوایی و تعمیر و نگهداری هواپیماهای مسافربری سخنرانی خواهند کرد.

همچنین جلسات تخصصی B2B بین شرکت های ایرانی و آلمانی در زمینه طراحی و ساخت سازه های هوایی، تعمیر و نگهداری هواپیماهای مسافربری، سیستم های اویونیک هواپیما، تست و خدمات آزمایشگاهی و سیاست گذاری در حوزه هوایی و هوانوردی برگزار خواهد شد.

در روز دوم این سفر نیز، هیات آلمانی از مجموعه‌هایی نظیر پژوهشکده دانشگاه صنعتی امیرکبیر، شرکت پشتیبانی و نوسازی هلیکوپتری ایران، شرکت توربوکمپرسور البرز و شرکت تعمیر و نگهداری فارسکو بازدید خواهند داشت و در پایان این سفر 3 روزه، این هیات از شرکت هواپیماسازی ایران (هسا) در شهر اصفهان بازدید می کنند.

در میان این هیات آلمانی، اسامی مسئولین شرکت‌های بزرگی مانند ایرباس،IABG که در زمینه خدمات آزمایشگاهی فعالیت دارد و اتحادیه هوافضایی ایالت باواریای آلمان به چشم می‌خورد.