شرکت‌کنندگان در «دهمین همایش ملی نخبگان فردا»، در دومین روز این همایش به دیدار رهبر معظم‌انقلاب رفتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری،  دومین روز «دهمین همایش ملی نخبگان فردا» با دیدار با رهبر معظم‌انقلاب آغاز شد. شرکت‌کنندگان پس از اقامه نماز ظهر و عصر برای بازدید از غرفه‌های برپا شده در این همایش به سالن‌ اجلاس‌سران‌اسلامی رفتند.

برپایی نشست‌های تخصصی پیرامون «نقش نخبگان فردا در اقتصاد مقاومتی» با ارائه صاحبان طرح‌ها، برنامه بعدی همایش در روز دوم بود که به‌صورت جداگانه در محل برگزاری همایش در حال برگزاری است.

چهار طرح «تدوین برنامۀ جامع توسعۀ دانش مبتنی بر خلاقیت و نوآوری»، «آموزش مهارت‌های نرم اقتصادی به خانواده ها و زنان»، «لزوم پیش بینی و تنظیم قانون رقابت در حوزۀ اقتصاد مقاومتی» و «بازی کارآفر با موضوع گفتمان سازی مفاهیم اقتصاد مقاومتی» در سالن دکتر مصطفی احمدی روشن ارائه می‌شود و  طرح‌های «کشف تقلب در بازار بورس»، «اجرای طرح مرکز یکپارچه تبادل اطلاعات بین دستگاهی استان مازندران»، «تولید سولفات آهن از لجن کنورتور ذوب آهن» و «ساخت پیل شیرین ساز میکروبی با قابلیت شیرین سازی آب دریای خزر همزمان با تصفیه فاضلاب بدون مصرف انرژی» در سالن مهندس داریوش رضایی نژاد ارائه خواهد شد.

همچنین نشست ارائه طرح‌های «افزایش ضریب امنیت غذائی برنج در کشور با بهره گیری از فناوری هسته ای ، بذر هیبرید»، «طراحی و ساخت دستگاه هوشمند برداشت زعفران مجهز به سیستم پردازش تصویر و سامانۀ کنترل خودکار»، «تعیین الگوی بهینۀ کشت محصولات زراعی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی» و «تکثیر-کشت و پرورش جلبکهای دریایی توام با صنعت آبزی پروری سواحل خلیج» در سالن دکتر مجید شهریاری برگزار می شود.

طرح‌های «سلولهای خورشیدی با استفاده از نانو مواد و ایجاد خاصیت ساخت و افزایش بازده»، «بستر های سیال: جایگزینی مناسب برای فرایندهای عملیات حرارتی مرسوم به خاطر صرفه جویی در مصرف انرژی»، «بومی‌سازی مواد شیمیایی مورد نیاز صنعت نفت» و «مایع‌سازی گاز طبیعی» نیز در سالن  دکتر مسعود علی‌محمدی به‌صورت موازی در حال برگزاری است.

لازم به ذکر است، مراسم اختتامیه «دهمین همایش ملی نخبگان فردا» عصر امروز؛ چهارشنبه؛ 28 مهرماه با محل اجلاس‌سران‌اسلامی برگزار می‌شود.