حمید حامی خواننده موسیقی پاپ با اعلام قطع همکاری خود با علی ثابت سرپرست ارکستر کنسرت‌های اخیرش، از تلاش برای انتشار آلبوم تا زمستان سال جاری سخن گفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری،  حمید حامی پیرامون تازه ترین فعالیت های موسیقایی خود بیان کرد: طی سال های گذشته و از همان زمانی که وارد فعالیت موسیقی شدم با هنرمندانی چون محمدرضا عقیلی و بعدها رضا تاجبخش به عنوان سرپرست ارکستر همکاری هایی داشتم که غالب تمامی این اجراهای زنده مورد استقبال مخاطبان قرار می گرفت اما با توجه به اینکه چنین ارکسترهایی مبلغ بالایی به لحاظ دستمزد دارند و برای من واقعا پرداخت چنین دستمزد بالایی بسیار سخت بود از این جهت تصمیم گرفتم با ارکستر ارزان تر کار را آغاز کنم که این تصمیم منجر به آغاز همکاری با علی ثابت به عنوان سرپرست ارکستر شد.

وی ادامه داد: متاسفانه بعد از مدتی که همراه با آقای ثابت برنامه هایی را در تهران و شهرستان ها اجرا کردیم احساس کردم فضای مالی وی خیلی متوازن نیست، ضمن اینکه ارکستر نیز آن کیفیتی که من به دنبال آن بودم نداشت، البته بماند که از همان اول نیز اشتباه کردم که به دنبال ارکستر ارزان بودم. به هر ترتیب بعد از قطع همکاری با علی ثابت با عباس لطیفی وارد مذاکره شدم و تمرین هایی را نیز با او انجام دادم که باید اذعان کنم همکاری با این هنرمند تجربه خوب و شیرینی برایم بود اما باید به این نکته اشاره کنم اگر من با هنرمندانی چون رضا تاجبخش و محمدرضا عقیلی فعالیتی نداشته باشم، این موضوع به خودی خود باعث نارضایتی مخاطبان آثارم می شود که بنا دارم دوباره این همکاری شکل بگیرد.

همکاری دوباره با رضا تاجبخش

این خواننده موسیقی پاپ گفت: همکاری با هنرمندانی چون رضا تاجبخش که من خاطره بسیار خوبی از همکاری با او دارم با توجه به مشغله فراوانی که وی به جهت همکاری با سایر خوانندگان دارد، کمی دشوار است که باید هم من و هم او برنامه ریزی هایی را برای آغاز همکاری های مشترک داشته باشیم که آینده جزییات آن را مشخص می کند.

وی درباره قراردادهایی که با کنسرت‌گذار دارد نیز توضیح داد: در حوزه قرارداد با کنسرت گذار هم چندی پیش دچار مشکل شدم که حتی تصمیم گرفتم این قرارداد را با پرداخت خسارت فسخ کنم. اما با کنسرت گذار جدید به توافق رسیده ام که بعد از ایام محرم و صفر درباره این موضوع هم اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

دلیل قطع همکاری با علی ثابت

حامی درباره قطع همکاری خود با علی ثابت که پیش از این نیز به عنوان سرپرست ارکستر محسن یگانه حضور داشت، تصریح کرد: چندی پیش طبق برنامه ریزی های انجام گرفته بنا بر این بود که در چند شهرستان از جمله ساری کنسرت هایی را اجرا کنیم اما آقای ثابت بدون هماهنگی و بدون اینکه من در جریان باشم، این کنسرت ها را لغو کرد. همین موضوع باعث شده بسیاری از طرفداران از این اتفاق دلخور شوند و از سوی دیگر وقت چند ماهه ای که برای اجراهای زنده برنامه ریزی کنیم به هدر رود. به هر صورت من همین جا به همه طرفداران قول می دهم بعد از ایام محرم و صفر در شهرهای مختلف کنسرت هایی را برگزار کنیم. من از این پس طوری برنامه ریزی کرده ام که سال کاری ام از ماه صفر تا ماه صفر سال آینده تنظیم شود تا بتوانم در خدمت علاقه مندان موسیقی باشم.

خواننده آلبوم «یه لحظه عاشق شو» در بخش دیگری از صحبت های خود به انتشار آلبوم جدیدش نیز اشاره کرد و گفت: روز گذشته چارت اصلی آلبوم بسته شد و می توانم بگویم ۸۰ درصد قطعات آماده شده است. در این آلبوم علاوه بر همکاری همیشگی با رضا تاجبخش و بامداد بیات و هنرمندانی که سابقه دوستی زیادی با آنها دارم، افشین یداللهی، بابک صحرایی، یغما گلرویی، حسین علیشیری و سعید امیراصلانی به عنوان ترانه سرا حضور دارند. البته به دلیل اینکه نخواستم در حوزه میکس و مسترینگ مانند کارهای قبل روند طولانی تری را طی کنم سعی کردم  این بار در زمینه میکس و مستر دخالتی نداشته باشم تا کارها کمی سریع تر پیش رود زیرا اصلا دوست ندارم بعد از انتشار آلبوم «یه لحظه عاشق شو»، سه سال در انتشار آلبوم وقفه ایجاد کنم.

وی با تشکر از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه صدور مجوز عنوان کرد: دوستان در وزارت ارشاد طی سال های گذشته همواره به من لطف داشته و دارند و من همواره در زمینه صدور مجوز با مشکل خاصی رو به رو نبودم. اما طی این مدت که روند صدور مجوز تسریع شده تصور می کنم مشکل خاصی در این زمینه نداشته باشم. این در حالی است که خودم مایلم آلبوم جدید بهمن ماه امسال در بازار منتشر شود اما اگر میسر نشد به طور حتم در اردیبهشت ماه سال ۹۶ منتشر خواهد شد.