ایوب آقاخانی این روزها مشغول نگارش نمایشنامه ای با محوریت شهید محمد جهان آرا است و قصد دارد این اثر نمایشی را سال ۹۶ در مجموعه تئاتر شهر به صحنه ببرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، ایوب آقاخانی نویسنده و کارگردان تئاتر درباره جدیدترین فعالیت خود در زمینه نمایشنامه نویسی و کارگردانی گفت: به تشویق خیلی از کسانی که برای من جایگاه ادبی ویژه ای در داستان نویسی و ادبیات نمایشی دارند، می خواهم پرتره نگاری های جنگ خود را با چهره ای دیگر ادامه دهم و عملا حلقه تریلوژی این پرتره نگاری ها بعد از «بعد از کابوس نیمه آذر» که به شهید کشوری می پرداخت و «تکه های سنگین سرب» که به شخصیت شهید چمران مربوط می شد، با این اثر جدید کامل می شود.

وی ادامه داد: در اثر جدید گروه تئاتر «پوشه» به یکی دیگر از قهرمان های ملی کشور که شهید محمد جهان آرا است، نزدیک می شوم.

این نمایشنامه نویس یادآور شد: چند ماهی است مشغول گردآوری مطالب و سندهای مستند از همرزمان و مطلعان از شهید جهان آرا و خوانش مکتوبات درباره او هستم.

آقاخانی با بیان اینکه مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی به صورت شفاهی حمایت خود را برای اجرای این نمایشنامه در مجموعه تئاتر شهر در سال ۹۶ اعلام کرده است، اظهار کرد: هم اکنون در حال نگارش متن و در مرحله بعد از طرح هستم. امیدوارم سال ۹۶ به نیمه نرسیده به اجرای این اثر بر صحنه تئاتر برسم.

سرپرست گروه تئاتر «پوشه» در ادامه سخنان خود گفت: گرچه تئاتر ما به گونه ای است که نمی توان روی اقوال شفاهی حساب کرد ولی اگر مدار مرکز هنرهای نمایشی به همین منوال باشد، سال ۹۶ این نمایشنامه را با حمایت مرکز هنرهای نمایشی به صحنه خواهم برد. اگر این امکان میسر هم نشود، متنی دارم که پرتره نگاری و تریلوژی قهرمان های جنگ خود را با آن کامل می کنم.

وی در پایان تأکید کرد: فعلا جدی ترین پروژه ای که روی آن کار می کنم، نگارش همین اثر است. این وعده را به گروه تئاتر «پوشه» و علاقه مندان به آثارم می دهم که این نمایشنامه را از زاویه ای خیلی ویژه به زندگی و شخصیت شهید جهان آرا، خواهم نوشت. امیدوارم که این اثر به لحاظ کیفیت فراتر از مرزهای کارهای قبلی گروه تئاتر «پوشه» باشد.