فستیوال بازار دارایی فکری را در حوزه اختراعات و نوآوری‌های صنایع شیمیایی و پلیمر با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و توسط فن بازار منطقه‌ای استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، فن بازار منطقه‌ای استان کرمانشاه (شرکت شهرکهای صنعتی استان کرمانشاه) با همکاری مرکز فن بازار ملی ایران، پارک علم و فناوری استان کرمانشاه، شرکت فرابورس ایران و با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد فستیوال بازار دارایی فکری را در حوزه اختراعات و نوآوری‌های صنایع شیمیایی و پلیمر در تیرماه سال جاری برگزار کند.

این فستیوال تخصصی به‌منظور تجاری سازی نوآوری‌های حوزه صنایع شیمیایی و پلیمر از طریق معامله یا جذب سرمایه گذار در بازار دارایی فکری و با حضور سرمایه گذاران و تولیدکنندگان صنایع شیمیایی و پلیمر برگزار می‌شود.

پس از برگزاری هفت فستیوال موفق توسط مرکز فن بازار ملی ایران که با استقبال گسترده صنعتگران و تولیدکنندگان در پایتخت برگزارشده، این فستیوال در خارج از پایتخت و در استان کرمانشاه برگزار خواهد شد.
 اختراعات حائز شرایط، پس از طی فرایند ارزیابی و انتخاب در روز برگزاری فستیوال به مخاطبان معرفی شده و زمینه تعامل بین طرفین با برگزاری جلسات رو در رو فراهم می‌شود.
 در صورت حصول توافق و انجام معامله از طریق بازار دارایی فکری، حمایت‌های مادی و معنوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب ارائه تسهیلات وجود خواهد داشت.
این حمایت شامل تسهیلات تکمیل مستندات نوآوری‌ها برای ارائه به سرمایه گذاران ( ارزیابی فنی اختراعات و تهیه) است. همچنین تسهیلات خرید/ سرمایه گذاری در نوآوری‌ها برای سرمایه گذاران و صنعتگران در نظر گرفته‌شده است شامل تسهیلات قرض‌الحسنه به قراردادهای امضا شده شده (اعم از خرید قطعی اختراع، لیسانس و یا سرمایه گذاری مشترک) تا سقف 5 میلیارد ریال به صورت تسهیلات قرض‌الحسنه  می‌شود.

مخترعان و نوآوران حقیقی و حقوقی که تمایل به حضور در این فستیوال را دارند، مقتضی است فرم ثبت‌نام پیوست را تکمیل و به همراه تصویر گواهی ثبت اختراع حداکثر تا پانزدهم مهرماه (15 مهرماه) سال 96 به آدرس پست الکترونیک kermanshah@techmart.ir ارسال کنند.

متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارگزار فن بازار منطقه ای استان کرمانشاه تماس حاصل کنند. فستیوال بازار دارایی فکری را در حوزه اختراعات و نوآوری‌های صنایع شیمیایی و پلیمر با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و توسط فن بازار منطقه‌ای استان کرمانشاه برگزار می‌شود.