پنجمین کنفرانس انرژی بادی ایران عنوان رویدادی است که به زودی با حمایت ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی برگزار می‌شود تا بررسی آینده صنعت بادی کشور در فضای جدید بین‌المللی رخ دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، پنجمین کنفرانس انرژی بادی ایران توسط انجمن علمی انرژی بادی و با حمایت ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی 18 و 19 مهر ماه سال جاری در سالن همایش های وزارت نیرو برگزار می شود.

این کنفرانس در این دوره از برگزاری خود با رویکردی متفاوت قصد بررسی آینده صنعت بادی کشور در فضای جدید بین المللی را دارد. همچنین این رویداد با بررسی پیشرفت های کشورهای هم ردیف ایران که در زمینه انرژی بادی به موفقیت های قابل توجهی دست یافته اند و با حضور آنان راهکارهای نوین برای پیشرفت هر چه سریع تر این صنعت در کشور را بررسی می کند و مشکلات این صنعت در ایران در بحث های کارشناسی به بحث و چالش کشیده می شود.

برگزاری نشست های تخصصی با حضور متخصصان داخلی و بین المللی و سخنرانی های علمی از برنامه های این رویداد است. همچنین در بخش جنبی این کنفرانس، نمایشگاه تخصصی انرژی بادی به منظور ارائه دستاوردهای علمی و صنعتی در حوزه توسعه نیروگاه بادی در ایران برپا می شود تا آشنایی و ایجاد ارتباط با شرکت‌های داخاپلی و بین المللی، تبادل اطلاعات و دانش فنی، ارائه و معرفی محصولات یا خدمات جدید به مشتریان و نفوذ در بازار رقابتی نیروگاه بادی تسهیل شود. برگزاری کارگاه های آموزشی نیز از دیگر بخش های این کنفرانس است.