استارتاپ ویکند «خوشمزه» با همت و همکاری ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 8 تا 10 آذرماه در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و بنیاد نخبگان خراسان رضوی، 8 تا 10 آذرماه 96 استارتاپ ویکند «خوشمزه» را پیرامون صنعت غذا در مشهد مقدس برگزار می‌کنند.

محورهای این رویداد سلامت غذایی، خدمات رستورانی، غذای سنتی اسلامی، نوآوری در تحویل غذا، نوآوری در علوم و صنایع غذایی، نوآوری در بسته‌بندی غذایی و نیز سوغات سلامت (محصولات خوراکی سوغاتی) است.

علت برگزاری این رویداد با محور صنعت غذا سبک زندگی مردم است که روزبه‌روز با تکنولوژی و نوآوری بیشتر همراه می‌شود. صنعت غذا نیز حوزه‌ای ناب و جذاب است که می‌تواند با خلاقیت‌ها و نوآوری‌های تازه همراه باشد.

در این رویداد بیش از 6 میلیون تومان جایزه ویژه به سه تیم اول اهدا می‌شود. سه تیم اول به دوره پیش شتاب دهی و شتاب دهی فردوسی وارد می‌شوند.

سایر تیم‌های منتخب نیز از حمایت بنیاد نخبگان خراسان رضوی، پژوهشکده صنایع غذایی و پارک علم و فناوری به‌منظور شکل‌گیری و توسعه کسب‌وکار بهره‌مند خواهند شد.

استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی (Experiential Education) در سراسر دنیاست که در 3 روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می‌شود.

در این برنامه شرکت‌کنندگان پرانگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی 54 ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.

استارتاپ ویکند «خوشمزه» با همت و همکاری ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پیرامون صنعت غذا،  8 تا 10 آذرماه در مشهد برگزار می‌شود.