یک پیام رسان اعلام کرده از نخستین روز سال جدید میلادی از موبایل های مجهز به سیستم عامل ویندوز فون ۸.۰ پشتیبانی نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، به نقل از ایندپندنت، واتس اپ در نخستین روز سال جدید میلادی به فعالیت خود روی برخی از موبایل ها و سیستم های عامل موبایل پایان می دهد.

 درهمین راستا از یکم ژانویه ۲۰۱۸ میلادی این اپلیکیشن پیام رسان روی موبایل های دارای سیستم عامل ویندوزفون ۸.۰ (یا نسخه های قدیمی این سیستم عامل)، بلک بری OS یا بلک بری ۱۰ فعال نخواهد شد.

در بیانیه این شرکت آمده است:هنگامیکه در ۲۰۰۹ میلادی واتس اپ فعالیت خود را آغاز کرد، شیوه های استفاده مردم از موبایل بسیار متفاوت از امروز بود. تنها چندماه از عمر از اپل استور می گذشت و حدود ۷۰ درصد موبایل های هوشمند آن زمان از سیستم های عامل ارائه شده توسط بلک بری و نوکیا  استفاده می کردند. اما این بسترها اکنون محبوب نیستند و شرکت در ماه ژوئن پشتیبانی از «نوکیا سیمبینS۶۰» را پایان داد.

این در حالی است که امروز گوگل، اپل و مایکروسافت سیستم های عامل موبایل را ارائه می کنند. این شرکت ۹۹.۵ درصد از بازار فروش موبایل های هوشمند را در اختیار دارند. حال آنکه در زمان تاسیس واتس آپ فقط ۲۵ درصد بازار مذکور را در اختیار داشتند.

درهمین راستا  قصد داریم پشتیبانی برای دستگاه های نوکیاS۴۰   را از ۳۱ دسامبر و موبایل های مجهز به اندروید نسخه ۲.۳.۷  و قدیمی را از یکم فوریه ۲۰۲۰ قطع کنیم.