در حالی که سال ۲۰۱۷ سال عرضه گوشی هایی با عمر باتری بیشتر، دوربین های دوگانه و نمایشگرهای فراگیر و دقیق تر بود، پیش بینی می شود سال ۲۰۱۸ سال باهوش تر شدن تلفن های همراه باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی فناوری و نوآوری، به نقل از اسین ایج، ناظران بازار و کارشناسان عرصه فناوری بر این باورند که در سال جدید میلادی شاهد به بازار آمدن گوشی هایی خواهیم بود که از امکاناتی همچون فناوری شناسایی چهره برخوردارند و با بهره گیری از برنامه های مبتنی بر واقعیت مجازی / واقعیت افزوده می توانند خدمات متنوعی را به کاربران ارائه کنند.

در سال ۲۰۱۸ روند شخصی سازی گوشی ها باز هم شتاب خواهد گرفت. این روزها کمتر کسی از گوشی برای تماس گرفتن صرف استفاده می کند و همه با استفاده از دوربین های قدرتمند، خدمات پخش موسیقی و ویدئوی درخواستی، برنامه های موبایلی متعدد و غیره امور حرفه ای و شخصی خود را از طریق تلفن های همراه پیگیری می کنند.

کاهش وزن گوشی ها و کمتر شدن قیمت این محصولات هوشمند در عین ارائه خدمات بهتر روند دیگری است که در سال ۲۰۱۸ رخ خواهد داد. همچنین پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۸ تعداد بیشتری گوشی با نسبت تصویری ۱۸ به ۹ عرضه شوند که مشاهده تصاویر را با کیفیت بیشتری ممکن می کند.

در میان شرکت های بزرگ سازنده گوشی نیز پیشتازی سامسونگ و اپل کماکان حفظ خواهد شد، اما بازیگران چینی این عرصه مانند شیوآمی، هواوی، ویوو و لنووو هم می توانند علاقمندان را شگفت زده کنند.