مستند «یک روز با رییس‌جمهور» به مناسبت اولین سالگرد درگذشت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی ۱۸ دی ساعت ۲۱ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری،  به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، مهدی مؤیدی درباره این مستند گفت: این مستند روایتی از زندگی شخصی و حرفه‌ای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است و تصاویر آن اوایل سال‌های ابتدایی دهه ۷۰ ضبط‌ شده است.

وی تصریح کرد: «یک روز با رییس‌جمهور» تصاویری از یک روز کاری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و همچنین حضور ایشان در کنار اعضای خانواده در زمان تصدی پست ریاست جمهوری را نشان می‌دهد. 

این تهیه‌کننده و کارگردان گفت: حضور مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در منزل و معاشرتش با افراد خانواده، گفتگوی صمیمی با ایشان در منزل درباره گذشته و ازدواجشان و روایت ماجرای ترور ایشان در سال ۱۳۵۸ از زبان همسرشان دیگر بخش‌های این مستند را تشکیل می‌دهند.  

مؤیدی تصریح کرد: دوربین این مستند به دفتر کار ایشان می‌رود و از نزدیک یک روز کاری ایشان در پست ریاست جمهوری اسلامی ایران شامل پاسخ به تلفن‌های مهم و ملاقات مختلف با مقامات داخلی و خارجی و ... را به تصویر خواهد کشید.

پخش مصاحبه‌ای درباره رخدادهای گره‌خورده زندگی شخصی و انقلاب اسلامی نیز از بخش‌های دیگر این مستند آرشیوی ۵۸ دقیقه‌ای است.

این مستند امشب ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش و فردا ساعت ۱۵ بازپخش خواهد شد.