در حالی که تا به حال ادعا می شد کمبریج آنالیتیکا تنها به اطلاعات خصوصی ۸۷ میلیون نفر از دو میلیارد نفر کاربران فیس بوک دسترسی یافته، حالا مشخص شده تعداد این افراد بسیار بیشتر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری،  به نقل از ورج، کمبریج آنالیتیکا که در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا با ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ همکاری می کرد بدون کسب اجازه از دهها میلیون کاربر اطلاعات خصوصی آنها را برای بررسی شرایط و میزان محبوبیت ترامپ مورد بررسی قرار داد.

افشاگری های تازه بریتانی کیسر کارمند سابق کمبریج آنالیتیکا که در اختیار پارلمان بریتانیا قرار گرفته نشان می دهد حریم شخصی تعداد بسیار بیشتری از کاربران شبکه اجتماعی فیس بوک نقض شده است.

کیسر که تا ژانویه سال جاری میلادی در واحد کسب و کار کمبریج آنالیتیکا مشغول به کار بوده، تصریح کرده که این شرکت از یک آزمون تحت وب جذاب برای جمع آوری اطلاعات کاربران فیس بوک استفاده کرده است. به ادعای کمبریج آنالیتیکا شرکت کنندگان در این آزمون قادر بودند ویژگی ها و مشخصات شخصیتی پنهان خود را کشف کنند.

وی هشدار داده که این آزمون و آزمون های مشابه آن توسط شرکت های مختلف تحقیقاتی و پژوهشی به منظور جمع آوری اطلاعات افرادی که از فیس بوک استفاده می کنند، طراحی می شوند.

به دنبال افشاگری های مختلف در مورد سوءاستفاده های کمبریج آنالیتیکا این شرکت بسیاری از فعالیت های خودرا متوقف کرده و فیس بوک هم وعده داده که دسترسی برنامه ها و شرکت های ثالث به اطلاعات کاربران خود را متوقف کند.