شرکت دانش‌بنیان پژوهشی تولیدی سیناسل موفق شده است با حمایت‌ها و پیگیری‌های ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی مجوز تولید 2 محصول دانش‌بنیان در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی را کسب کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، شرکت دانش‌بنیان سیناسل با کسب مجوز واحد فناوری در سال 1386 در فضایی مجهز به کلین‌روم با دستگاه‌های پیشرفته‌ی تولیدی واقع در پارک فناوری پردیس معاونت علمی تأسیس و توانست به‌عنوان نخستین شرکت تولیدی محصولات سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت، گواهی GMP را از سازمان غذا ودارو دریافت و در سال 1396 مجدداً تمدید کند.

این شرکت با دارا بودن بخش‌های کنترل کیفیت، تضمین کیفیت، تحقیق و توسعه، تولید و انبار در حوزه تولید سلول و مهندسی بافت توسط جمعی از پژوهشگران در حال فعالیت است که اخیراً موفق شده است دو محصول «آمنیوسین (Amniosin™)» و «سل‌آمنیوسین (Cell-Amniosin™)» خود را تجاری‌سازی کرده و از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز تولید آنها را کسب کند.
«آمنیوسین» یک پوشش بیولوژیکی عاری از سلول، با خاصیت التیام‌دهنده‌ی زخم و ضد التهاب است که از پرده آمنیوتیک جفت انسانی مشتق می‌شود. این محصول در ابعاد مختلف تولید و در درمان بیماری های ملتحمه و قرنیه چشم استفاده می‌شود.

«سل‌آمنیوسین» یک پوشش بیولوژیکی حاوی سلول‌های بنیادی و دیگر سلول‌های زنده، با خاصیت التیام‌دهنده‌ی زخم و ضد التهاب است که از پرده آمنیوتیک جفت انسانی مشتق شده است. این محصول در ابعاد مختلف تولید و در درمان سوختگی، ترمیم زخم‌های دیابتی، ترمیم زخم های مزمن جراحی‌های اورولوژی (ترمیم نواقص ادراری تناسلی) و جراحی های گوش، حلق و بینی ( ترمیم پرده تمپان) استفاده می شود.

شرکت دانش‌بنیان پژوهشی تولیدی سیناسل، بعنوان نخستین شرکت دانش بنیان دارنده‌ی گواهی GMP برای تولید محصولات سلولی، بغیر از دو محصول مذکور محصولات دیگری نظیر  ™ Sinaderm، StemSin™، Cell-Fibrosin™ نیز در مرحله مطالعات کارآزمایی بالینی دارد، که در آینده نزدیک مراحل کسب مجوز خود از وزارت بهداشت را طی خواهد کند.