بنیاد انجمن صنفی نویسندگان آمریکا و سازمان مسلمانان روی صفحه سینما و تلویزیون از مسلمانان و غیر مسلمانان دعوت کردند تا به اتفاق در مهمانی افطاری هالیوود شرکت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری،  به نقل از هالیوود ریپورتر، دومین مهمانی سالانه افطار هالیوود پنجشنبه شب برگزار شد. بنیاد انجمن صنفی نویسندگان در همکاری با سازمان مسلمانان روی صفحه سینما و تلویزیون میزبان برنامه افطاری بودند که در هتل لندن در وست هالیوود برگزار شد. این مهمانی برای حضور مسلمانان و غیر مسلمانان صنعت سرگرمی تدارک دیده شده بود.

هدف از برگزاری این مراسم این بود که نویسندگان و تهیه کنندگان این شانس را داشته باشند تا در کنار اعضای جامعه مسلمانان حضور یابند و با آنها غذا بخورند تا بتوانند چهره دقیق‌تر و درست‌تری از اسلام در فیلم و تلویزیون خلق کنند.

این در حالی است که برخی از تهیه کنندگان تلویزیونی مانند هاوارد گوردون و دیوید گری با جامعه مسلمانان هالیوود ارتباط دارند.

گوردون که تهیه کننده چندین سریال تلویزیونی از جمله «۲۴» و «ستمگر» بود، بارها تصویر شخصیت‌های مسلمان و کشورهای مسلمان را در فیلم‌هایش ارایه کرده است و سال‌هاست با سازمان بازیگران سینما و تلویزیون همکاری دارد.

برنامه افطار هالیوود از سال پیش و پس از این که ترامپ سنت ۲۰ ساله برپایی مراسم افطار در کاخ سفید را لغو کرد، برگزار می‌شود.

در این برنامه چندین سخنران شرکت داشتند که درباره نقش اسلام در رسانه و جامعه صحبت کردند. مریم علی دختر محمد علی اسطوره فقید بوکس از جمله این افراد بود. وی برای شرکت کنندگان درباره زندگی پدرش صحبت کرد و از این سخن گفت که پدرش تقوا را سرلوحه کارهایش قرار داده بود و به انسان دوستی و همدلی با مردم برمبنای خداباوری اسلامی توجه داشت و به همین دلیل هرجا که بود خیریه از اصولی بود که ترک نمی‌کرد.

در این برنامه محمد عامر کمدین فلسطینی نیز به اجرای استندآپ کمدی پرداخت و درباره مطالبی چون سختی‌های سفر در دنیا با پاسپورت پناهندگی صحبت کرد.

در این گردهمایی مهمانان روزه‌شان را پس از اذان افطار کردند و دیالوگ‌هایی درباره دیدگاه‌های مسلمانان و ماه رمضان و دیگر باورهای اسلامی از هر گوشه و کناری شنیده می‌شد.