نخستین «نمایشگاه بین‌المللی تخصصی پرواز؛ پایگاه‌های پروازی و هوانوردی تفریحی» 12 تا 14 تیرماه 97 تهران در محل مرکز نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، نخستین نمایشگاه پرواز؛ پایگاه های پروازی و هوانوردی تفریحی نخستین تجربه نمایشگاهی در تجمیع فعالیت هایی است که در دو حوزه یاد شده انجام می گیرد، تبادل اطلاعات و تجربیات شرکت کنندگان و بازدید کنندگان، فرصت خوبی برای تقویت فعالیت های جاری و توسعه فعالیت های آینده خواهد بود.

این نمایشگاه با اهدافی چون «ارایه آخرین دستاوردها و محصولات حوزه هوانوردی عمومی»، «معرفی ظرفیت های موجود و آینده»، «تبادل اطلاعات و هم اندیشی فعالان این حوزه»، «شناخت فرصت ها و تهدیدها»، «برقراری ارتباط سازنده میان تولیدکنندگان، واردکنندگان و استفاده کنندگان از این صنعت»، «فرهنگ سازی، ترویج و تقویت استفاده از خدمات ارایه شده»، «معرفی طرح های نوین، دانش بنیان و فناورانه»، «تسهیل فرآیند گسترش بازار و جذب سرمایه»، «ترویج کارآفرینی»، «برندسازی و تقویت برندهای موجود» و «ارتقاء سطح آگاهی و دانش فعالان جامعه هوایی» برگزار خواهد شد.

نخستین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی پرواز با شعار «پرواز با خانواده» مخاطبان خاصی را هدف گرفته است که از آن جمله می توان به «سازندگان، واردکنندگان و توزیع کنندگان هواپیما و هلیکوپترهای سبک، فوق سبک، میکرولایت، گلایدرها، بالون ها و کشتی های هوایی، هواپیماهای مدل، پهپادهای تفریحی و کاربردی، موتور، سیستم های مکانیک و اویونیک، قطعات یدکی، تجهیزات تعمیر و نگهداری»، «سازندگان، واردکنندگان و توزیع کنندگان تجهیزات چتربازی، پاراگلایدر، پاراموتور، کایت، کایت موتوردار، قطعات یدکی، سرمایه گذاران، مشاوران، سازندگان و تجهیز کنندگان فرودگاه های کوچک و سایت های پروازی»، «مراکز علمی و آموزشی، باشگاه های پروازی، دانشگاه و دانشکده های هوایی، مراکز تحقیقاتی، قطب های علمی، انجمن های تخصصی، پارک های علمی و فناوری و رسانه های تخصصی» اشاره کرد.

هوانوردی عمومی GENERAL AVIATION  بزرگترین و پردرآمدترین بخش در حوزه هوانوردی است. در واقع هوانوردی عمومی به تمام فعالیت های مرتبط با طراحی، ساخت، تولید و بهره برداری از وسایل پروازی اطلاق می شود که خارج از محدوده هوانوردی نظامی و شرکتهای هواپیمایی ( ایرلاین ها ) است. هوانوردی عمومی بر اساس تقسیم بندی سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری ایکائو  (ICAO) به ده شاخه اصلی تقسیم می شود. دو گروه از ده گروه یاد شده بازار هدف این نمایشگاه است که این دو گروه عبارتند از «هوانوردی تفریحی (Recreational aviation)» و «ورزشهای هوایی (AIR SPORTS)». وجه مشترک این دو شاخه، حضور  پر رنگ خانواده در تمام فعالیت های هوایی است.

علاقه مندان شرکت در این نمایشگاه برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتی ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به آدرس http://iatdh.isti.ir مراجعه کنند.