فراخوان رونمایی محصولات برتر فناورانه شرکت های عضو پارک فناوری پردیس معاونت علمی در اجلاس سالیانه و جشنواره برترین‌های این پارک، اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، «اجلاس سالیانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس معاونت علمی» هر ساله با هدف ارائه گزارش یکساله عملکرد پارک، آگاهی از آخرین اقدامات و دستاوردهای شرکت‌های عضو، رونمایی از دستاوردهای برجسته فناورانه، انتخاب برترین شرکت‌های عضو پارک و سازمان و اشخاص حقوقی همکار در زمینه‌های مختلف با حضور مدیران ارشد شرکت‌ها و نمایندگان برخی از سازمان‌های دولتی و صنعتی مرتبط با فعالیت‌های پارک برگزار می‌شود. رونمایی از آخرین دستاورهای فناورانه شرکت های عضو نیز یکی از برنامه‌های اصلی این رویداد است.

در شهریورماه سال جاری و در «پانزدهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس معاونت علمی» نیز همانند هر سال ناظر بر رونمایی از آخرین دستاوردهای برتر فناورانه شرکت‌های عضو این پارک خواهد بود. بر این اساس و طبق روندهای پیش‌بینی شده برای ارزیابی محصولات، طی این فراخوان از شرکت‌های متقاضی که دستاوردهای جدیدی در تولید محصولات دانشی حوزه‌های مختلف فناوری داشته‌اند دعوت می‌شود تا در فرایند انتخاب برترین محصولات و دستاوردهای فناورانه پارک مشارکت کنند.

شاخص‌های انتخاب

شاخص‌های موثر در انتخاب محصولات برتر عدم معرفی محصول و یا نوع ارتقاء یافته آن در دوره‌های قبلی رونمایی اجلاس خانواده پارک و یا در جشنواره‌ها و رسانه‌های داخلی و خارجی کشور؛ کامل بودن فرایند تجاری‌سازی طی شده و وجود سابقه فروش حداکثر 2 سال متناسب با ظرفیت بازار محصول؛ دارا بودن مجوز و تأییدیه فنی از مراجع ذی‌صلاح؛ تأثیرگذاری بر رفع نیازهای حیاتی و استراتژیک کشور و کاهش یا قطع وابستگی به کشورهای خارجی؛ انجام فرایندهای لازم به‌منظور اخذ مالکیت‌های معنوی لازم مرتبط با محصول؛وجود محصول در فهرست کالاها و خدمات دانش‌بنیان و یا دارا بودن ظرفیت حضور در این فهرست است.

اخذ مجوز رونمایی برای محصولاتی که جنبه محرمانگی داشته و به‌منظور رونمایی نیازمند اخذ مجوز و تأییدیه از نهاد یا اشخاص خاصی است، بر عهده شرکت متقاضی است.

مزایای رونمایی

شرکت‌هایی که محصولاتشان در این دوره از اجلاس سالیانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس معاونت علمی رونمایی می‌شود، علاوه بر بهره‌مندی از فرصت‌ها و مزایای ذاتی برگزاری مراسم رونمایی، می‌توانند از مزایای زیر نیز برخوردار شوند. بهره‌مندی از لیزینگ محصول رونمایی شده تا سقف 2 میلیارد رالا؛ تسهیل فرآیند جذب سرمایه برای توسعه محصول رونمایی شده؛ قرار گرفتن در بخش ویژه‌های سامانه فن‌بازار به مدت یک‌ماه.

دیگر مزیت این رونمایی این است که پوشش خبری و تبلیغاتی از طریق ساخت مستند، انجام مصاحبه و هماهنگی پخش در رسانه‌های دیداری، شنیداری و نوشتاری، هماهنگی درج تبلیغات در نشریات تخصصی و معرفی برای حضور در برنامه‌های تخصصی صدا وسیما صورت میگیرد.

متقاضیان می‌توانند برای حضور در فرآیند ارزیابی انتخاب محصولات برتر فناورانه شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس معاونت علمی، فرم ثبت‌نام را دریافت و پس از تکمیل به همراه مستندات لازم، به نشانی UTP@techpark.ir ارسال کنند.

علاقه مندان برای ثبت نام و ارسال فرم به منظور رونمایی در «پانزدهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس معاونت علمی» تا دوم تیرماه 97 مهلت دارند.