جایزه علیمحمدی در ریاضیات مشترکا به دو دانش آموخته دکتری ریاضیات اعطا شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، دومین جایزه علیمحمدی در ریاضیات مشترکا به دو دانش آموخته دکتری ریاضیات اعطا شد که علی خزلی از دانشگاه صنعتی شریف و طاهره آلادپوش از پژوهشگاه دانش‌های بنیادی موفق به کسب این جایزه شدند.

هشتمین جایزه‌ علیمحمدی در رشته فیزیک و دومین برندگان جایزه علیمحمدی در رشته ریاضی طی مراسمی با حضور خانواده شهید دکتر علیمحمدی معرفی و تقدیر شدند.

دومین جایزه علیمحمدی در رشته ریاضیات به علی خزلی از دانشگاه صنعتی شریف و طاهره آلادپوش از پژوهشگاه دانش‌های بنیادی اهدا شد.

علی خزلی فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است.

کسب مدال نقره المپیاد جهانی ریاضی در مکزیک سال ۸۴، مدال طلای المپیاد جهانی دانشجویی در اکراین سال ۸۵، مدال طلای المپیاد جهانی دانشجویی در اوکراین سال ۸۷ و رتبه دوم کنکور کارشناسی ارشد در رشته ریاضی سال ۸۷ را نیز در کارنامه علمی خود دارد.

سید محمدرضا طاهری از دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و علیرضا ملایی‌نژاد از پژوهشگاه دانش‌های بنیادی نیز مشترکا موفق به دریافت این جایزه در رشته فیزیک شدند.

جایزه علیمحمدی به پاس خدمات علمی و دانشگاهی شهید دکتر مسعود علیمحمدی استاد دانشگاه تهران و اولین دانش‌آموخته دکتری فیزیک داخل کشور نامگذاری شده است.

این جایزه علمی توسط پژوهشگاه دانش‌های بنیادی و با همکاری انجمن فیزیک ایران از سال ۱۳۹۰ به رساله‌های برتر دکتری فیزیک که در داخل کشور تهیه شده باشند اعطا می‌شود.