معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از رییس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران برای همکاری‌هایی که در راه گسترش اقتصاد دانش‌بنیان صورت داده شده است، تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری،  سورنا ستاری طی پیامی به علی عسگری رییس سازمان صداوسیما بیان کرد: جایگاه اقتصاد دانش‌بنیان در آینده کشور ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است. با عنایت به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر تولید ثروت از علم، اقتصاد بدون نفت و تجاری‌سازی دانش به‌عنوان تنها ناجی اقتصاد کشور، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به‌عنوان حامی و هدایتگر اقتصاد دانش‌بنیان در طی این سال‌ها در پی ایجاد زیست‌بوم کارآفرینی و فناوری بوده است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: به همین منظور با تشکیل ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در پی ترویج و ایجاد گفتمان و فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان با همیاری و هم‌افزایی ارکان و قوای مختلف حاکمیت برآمده است.

وی ادامه داد: در همین راستا از زمان امضا تفاهم‌نامه مشترک با موضوع حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان، میان سازمان صداوسیما و این معاونت، اقدامات ارزنده‌ای در رسانه ملی در زمینه تولیدات مشترک برنامه‌های مختلف صورت گرفت. 

ستاری از جمله این برنامه‌ها که با نوآوری در بیان و ترویج علم و فناوری در جامعه بود را می‌توان از برنامه مستمر و موفق «نسیم دانش» از شبکه نسیم، «بر بنیان دانش» از شبکه خبر، «دات آی آر» از شبکه دو و «صفر تا صد» از شبکه چهارم سیما عنوان کرد.

به گفته معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، این برنامه‌ها با حمایت مستقیم ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان این معاونت تهیه و تولید می‌شود که هم‌اکنون در آستانه سال سوم پخش آنها هستیم.

رییس ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان توضیح داد: در این مدت بیش از ۶۰۰ برنامه با گستره جغرافیایی ۳۱ استان و ۱۷۰ شهر و معرفی بیش از ۲۵۰۰ شرکت فن‌آور و دانش‌بنیان تولید و پخش شده است.

وی ادامه داد: همچنین لازم است به برنامه‌هایی که نقش به‌سزایی در معرفی اقتصاد دانش‌بنیان، کسب‌وکارهای نوین و استارتاپ‌ها داشته‌اند و نتیجه آن، ضمن نمایش دستاوردهای ملی در اقتصاد مقاومتی و تولید ملی، برخورداری عادلانه از ظرفیت رسانه در کل کشور بوده است، اشاره کرد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در پایان پیام خود آورده است: به این وسیله صمیمانه از تلاش‌های جناب‌عالی، معاونت سیما و مدیران محترم شبکه‌های مختلف صداوسیما و همچنین همکارانم در ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در تقویت روحیه خودباوری ملی و امیدافزایی در جامعه از طریق رسانه ملی، تقدیر و تشکر می‌کنم.