سعید کرمی؛ سردبیر خبرگزاری فناوری و نوآوری در یادداشتی آورده است: تولیدکننده ایرانی نیازمند نوازش است و توجه. مصرف‌کننده ایرانی، نیاز به باور هموطنان تولید کننده به خود دارد. سال ۹۷، فصل شکفتن گل‌های اعتماد و اطمینان به تولیدات ایران ساخت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، متن کامل یادداشت سعید کرمی؛ سردبیر خبرگزاری فناوری و نوآوری بدین شرح است:

سایه شوم تحریم دست از سر ما بر نمی دارد. همچنان می خواهد که در زندگی ما ایرانیان باشد و میهمان ناخوانده نارفته بماند. ما قرن هاست که با ابر و باد و مه و خورشید و فلک پنجه در پنجه افکنده ایم و همچنان ایستاده ایم. حاصل ش شده است هزاران دستاورد ارزشمند تاریخی و علمی و فرهنگی. هیچ کس نتوانسته است در کوران حوادث و در تلخ ترین و سیاه ترین نقاط تاریخی، نادیده مان بگیرد. ما همچنان ققنوسی از دل آتش حوادث، سر بر آورده ایم و زنده بودن مان را به همه خلایق جهان نشان داده ایم.

اما آنچه که به جا مانده است روسیاهی بر ذغال فروشان و روسپیدی و سربلندی بر قامت استوار ملت ما بوده است. ما دشواری ها کم نکشیده ایم که بخواهیم با تهدید تحریم، پا پس بکشیم و صحنه را خالی کنیم. این را همه می دانند.

با همه این اوصاف، فقط و فقط در یک صورت است که ما زانویمان را خم می کنیم و شکست را می پذیریم؛ زمانی که خودمان بخواهیم. سالهاست که صنعت و هنر و فرهنگ ایرانی، دستخوش واردات است و از آنچه که خود دارد، غافل مانده است. تولید ایرانی، به طرز عجیبی، واژه ای نه چندان جذاب برای ما ایرانی ها شده است. امسال که شعار حمایت از کالای ایرانی» بر آن نهاده شده، فرصتی ست مغتنم برای به یاد آوری همه آنچه که از گذشته داریم و داشته ایم. اگر به داشته هایمان بیش از این، بی اهمیت باشیم و از آنها حراست و حمایت نکنیم، به همان نقطه ای می رسیم که نباید برسیم. همانجایی که دیگران آرزوی اش را دارند.

از این رو، شک ندارم که مردم خوب ما، مجددا به پا خواهد ایستاد و از داشته های اش، سربلندانه حمایت خواهد کرد و به جلو خواهد رفت.

تولید کننده ایرانی نیازمند نوازش است و توجه. مصرف کننده ایرانی، نیاز به باور هموطنان تولید کننده به خود دارد. سال ۹۷، فصل شکفتن گل های اعتماد و اطمینان به تولیدات ایران ساخت است.

بنابراین با حمایت از خودمان، می توانیم تحریم هایی که هر روز به شکل و شمایلی در می آیند و تبدیل به اهرم فشار بر مردم خوب ما می شوند، به کناری بزنیم و با سرافرازی مسیر پیشرفت و تعالی را طی کنیم. ان شاءالله.