نماینده ایران در بیستمین دوره مسابقات جهانی «دانش مغز» (Brain Bee) درشهر برلین آلمان ، موفق به کسب عنوان چهارم این مسابقات شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ همزمان با کنفرانس فدراسیون علوم اعصاب اروپا هفته جاری با حضور نمایندگان 25 کشور جهان در شهر برلین آلمان برگزار شد و نماینده کشورمان در یک رقابت فشرده مقام چهارمی این مسابقات را به خود اختصاص داد.

"مهسا آرمان" از مدرسه فرزانگان یک مشهد فروردین ماه امسال رتبه اول مسابقات کشوری دانش مغز درایران را بدست آورد. مسابقات جهانی  "دانش مغز"  هرساله  همزمان با برگزاری یکی از کنگره های حوزه علوم اعصاب در یکی از کشورهای جهان برگزار می شود و کشورمان برای یک دوره دیگر دراین مسابقات شرکت کرده است.

سید کمال خرازی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی که به همراه یک هیات  از مدیران ارشد این ستاد به منظور شرکت در کنگره بین المللی علوم اعصاب اتحادیه اروپا به برلین آلمان سفر کرده است، کسب رتبه برتر نماینده ایران در مسابقات جهانی دانش مغز را نشانه رشد فزاینده علم و دانش درکشورمان دانست و با تبریک این موفقیت علمی به نماینده شایسته ایران دراین مسابقات جهانی، برآمادگی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در حمایت گسترده از ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی درسطح کشور تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، مسابقات  brain bee  رقابتی گسترده میان نوابغ دانش آموزی در سطح جهانی است که بسترها و فرصت های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته های مرتبط با علوم شناختی در کشورهای جهان مهیا می کند.

انجمن علوم اعصاب ایران به عنوان متولی برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران با کمک وزارت آموزش و پرورش و حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی، هر ساله این مسابقات را طی دو مرحله در تمام استان ها برگزار می کند.

هدف از برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران که با حمایت همه جانبه ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی  معاونت علمی انجام می شود ، استعداد یابی در نتیجه رقابت میان دانش آموزان نخبه و ترسیم فضای ایده آل برای ادامه تحصیل آنان در رشته های علوم شناختی درسطح کشور است. همچنین نمایندگان ایران در دو دوره گذشته مسابقات جهانی دانش مغز موفق به کسب مقام های چهارم  و پنجم این مسابقات شدند.