در راستای برگزاری چهارمین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت، چهارمین جشنواره ملی عکس و فیلم کوتاه دانشجویی دریا با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، با حمایت و همکاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی با دانشگاه هرمزگان و اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان چهارمین جشنواره‌ ملی دریا در دو بخش فیلم و عکس در آبان ماه سال جاری در بندرعباس با موضوع آزاد در حوزه دریا در برگزار خواهند شد.

به برگزیدگان این مسابقه در بخش عکس  به ترتیب مقام اول  تندیس جشنواره، لوح تقدیر و یک‌میلیون تومان دریافت خواهد کرد، همچنین مقام دوم ضمن دریافت  تندیس جشنواره، لوح تقدیر و پانصد هزار تومان و در نهایت مقام سوم تندیس جشنواره، لوح تقدیر و سیصد هزار تومان را دریافت خواهد کرد.

شرایط عمومی بخش عکس

شرکت در این جشنواره برای همه‌ی دانشجویان از سراسر ایران آزاد است و هر هنرمند می‌تواند در مجموع ۷ تک عکس ارسال کند.در بخش مجموعه علاوه بر عکس‌ها, بیانیه شخصی (Statement) در حداکثر 150 کلمه ارسال شود.

بر اساس این گزارش، برگزارکننده انتظار دارد عکاسان آثاری را ارسال کنند، که در ۳ سال اخیر ثبت یا خلق‌شده باشد و در صورت امکان پیش از این در جشنواره‌ای ارائه نشده باشند.همچنین عکس‌ها باید با فرمت jpg و با اندازه‌ی ضلع بزرگ‌تر ۱۲۰۰ پیکسل ارسال شود. Quality عکس‌ها را باید به صورتی انتخاب کرد که حجم هر عکس از ۷۰۰ کیلوبایت بیشتر نباشد.در نهایت به‌تمامی آثار پذیرفته‌شده گواهی شرکت در جشنواره اهدا خواهد شد.
شرایط عمومی شرکت‌کنندگان بخش عکس
ضمن آنکه شرکت در این جشنواره برای تمامی دانشجویان مراکز عالی از سراسر کشور آزاد  است، موضوع جشنواره «آزاد» و با محوریت دریا  است. همچنین تمامی‌فیلم‌های «غیرتجاری» مستند، داستانی، تجربی و انیمیشن که از خلاقیت هنری برخوردار باشند، در این جشنواره ارائه خواهند شد.

به منظور شرکت در این بخش هر فیلم‌ساز می‌تواند حداکثر ۳ اثر به جشنواره ارسال کند، که حداکثر زمان فیلم‌های ارسالی ۳۰ دقیقه است.

گفتنی است، مقام اول در بخش فیلم کوتاه تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ 30 میلیون ریال دریافت خواهد کرد و به ترتیب مقام دوم تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ 20 میلیون ریال همچنین مقام سوم بخش تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال دریافت خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، یکی از بخشهای در نظر گرفته شده در چهارمین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت، جشنواره ملی عکس و فیلم کوتاه دانشجویی دریا است، که با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی برگزار می‌شود، به همین منظور علاقه‌مندان به منظور شرکت در مسابقات چهارمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویی آثار خود را تا تاریخ 1 مهرماه سال جاری به آدرس irandarya.comارسال کنند. لازم به ذکر است داوری آثار دریافت شده در تاریخ 20 مهرماه خواهد بود.

گفتنی است:از برگزیدگان این بخش در حاشیه برگزاری چهارمین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت؛ در تاریخ 1 الی 3 آبان ماه تقدیر خواهد شد.