با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی؛ رویداد ایده‌های دریایی با موضوع هوشمندسازی بنادر با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، امروزه ایده پردازی و نوآوری، انقلابی بزرگ در حوزه‌های کارآفرینی و ظهور کسب‌وکارهای نوپا در جهان به وجود آورده است. به‌منظور گردآوری و تسریع ورود ایده‌ها به بازار تولید محصولات، مسابقات ایده پردازی در سراسر دنیا و با موضوعات مختلف شکل‌گرفته‌اند تا جریان تبدیل ایده به پدیده و درنهایت ورود به بازار را تسهیل و تسریع کنند.

در این راستا برابر برنامه‌ریزی به‌عمل‌آمده ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد، رویداد ایده‌های دریایی با موضوع   "هوشمند سازی بنادر  " را با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی به‌عنوان یکی از بخش‌های چهارمین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت  برگزار کند.

بر اساس این گزارش؛ ایده‌های مطرح‌شده ضمن آنکه می‌بایست در راستای توسعه و رونق صنعت دریایی داخلی باشند، می‌بایست دارای توجیه اقتصادی مناسب باشد. از سوی دیگر طرح ارائه‌شده می‌بایست نوین باشد به این معنا که ایده مشابه ای در داخل کشور مانند آن قبلاً ارائه نشده باشد.

در جریان این رویداد، ایده‌های مرتبط با اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی در اولویت انتخاب هستند و ایده‌های با فناوری  بالا و خدمات نوین دارای امتیاز مثبت هستند. همچنین ایده‌های دارای طراحی مفهومی یا تولید نمونه اولیه دارای امتیاز ویژه می‌باشند.

بر اساس این گزارش؛ فرم ارائه ایده بر روی پایگاه جشنواره به آدرس www.irandarya.com قابل‌دسترس است، ایده پردازان می‌توانند پس از تکمیل، فرم مربوطه را به ایمیل  smart-port@irandarya.com  ارسال کنند.

لازم به ذکر است مهلت ارسال ایده‌ها تا 25 مهرماه 97 است و این رویداد در تاریخ 1 تا 3 آبان ماه همزمان با چهارمین جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت" برگزار خواهد شد.