پارک فناوری پردیس معاونت علمی در نظر دارد در راستای تشویق و حمایت از تحقیق و توسعه و فعالیت‌های پژوهشی شرکت‌های عضو، مسابقه‌ای را به منظور شناسایی برترین مسئله‌های فناورانه برگزار کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، در راستای تشویق و حمایت از تحقیق و توسعه و فعالیت‌های پژوهشی شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس معاونت علمی، مسابقه‌ای به منظور شناسایی برترین مسئله‌های فناورانه برگزار می‌شود.

اهداف این مسابقه متمرکز کردن و تخصیص تسهیلات حمایتی از فعالیت‌های پژوهشی و تحقیق و توسعه در راستای حل مسئله‌های فناورانه برتر؛ -کمک به شناسایی تیم‌ها و متخصصین خلاق به منظور مشارکت با شرکت‌ها در راستای حل مسائل؛ کاهش هزینه‌های پژوهشی و تحقیق و توسعه شرکت‌ها و دسترسی به ایده‌های نوآورانه بیشتر؛ کمک به تجاری‌سازی ایده‌ها و کاهش ریسک توسعه فناوری است. به شرکت‌ها و مسئله‌های فناورانه جوایزی از طرف پارک فناوری پردیس معاونت علمی  اعطا خواهد شد.

پارک فناوری پردیس به عنوان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پارک فناوری کشور، با مجوز شورای گسترش آموزش عالی در سال 1384 با همکاری تعدادی از دانشگاه‌ها و مراکز مهم علمی- پژوهشی کشور در راه تجاری‌سازی دستاوردهای فناورانه و ایجاد بستر مناسب برای رشد فناوری و توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان تأسیس شد و به‌عنوان یکی از سازمان‌های زیرمجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری فعالیت می‌کند.

تاکنون بیش از 240 واحد فناور و دانش‌بنیان از بین بیش از 1900 متقاضی در حوزه‌های فناوری‌های پیشرفته همچون فناوری اطلاعات و ارتباطات، زیست‌فناوری، فناوری نانو، مواد جدید، مکانیک و اتوماسیون به عضویت این مجموعه درآمده و مراکز تحقیق و توسعه یا دفاتر طراحی و مهندسی خود را در پارک ایجاد کرده‌اند.