با حمایت معاونت علمی سومین بازار فناوری و نوآوری نفت، گاز و پتروشیمی 5 تا 8 اسفندماه 97 در منطقه پارس جنوبی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، سومین بازار فناوری نفت و گاز و پتروشیمی از تاریخ 5 تا 8 اسفندماه 97 سال جاری با حمایت معاونت علمی در منطقه پارس جنوبی برگزار می‌شود.

این فن بازار از بخش‌های بالادستی، میان دستی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی تشکیل شده که شامل تجهیزات مکانیکی، تاسیسات مکانیکی، مواد، ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی، برق و الکترونیک، مواد شیمیایی، فرآیند، محیط زیست و HSE، فناوری اطلاعات، خدمات فنی مهندسی، تجهیزات و مواد حفاری، خدمات فراساحلی، خدمات مدیریتی و سیستم‌های سازمانی برگزار می‌شود.

در بازار فناوری و نوآوری نفت، گاز و پتروشیمی، فروشندگان فناوری فرصت پیدا می‌کنند تا ایده‌ها و فناوری‌های خود را به معرض نمایش گذاشته و برای آنها اقدام به بازاریابی کنند. از طرفی این امکان نیز وجود دارد که متقاضیان فناوری نیز تقاضاهای خود را مطرح کرده و به این صورت قدرت انتخاب بالاتری در بین گزینه‌ها داشته باشد.

اهداف برگزاری بازار فناوری و نوآوری نفت گاز و پتروشیمی معرفی شرکت‌ها و فناوری‌های جدید به صنایع و واحدهای صنعتی مستقر در پارس جنوبی؛ تبادل بازار و هم‌افزایی در خلق فرصت‌های جدید برای تولیدکنندگان و صنعت گران داخلی؛ کشف زمینه‌های جدید برای فعالیت شرکت‌های فناور و نوآور و همچنین ایجاد تصویر واضح از فرصت‌های منطقه پیش روی شرکت‌های حاضر در رویداد است.
 
نمایشگاه

بخش نمایشگاهی این رویداد شامل بخش ساخت داخل، بخش انتقال فناوری است. هدف از برگزاری نمایشگاه در این رویداد هم‌افزایی و ایجاد فرصتی برای تعامل هرچه‌تمام‌تر شرکت‌ها و سازندگان داخلی با صنایع مستقر پارس جنوبی به عنوان بزرگ‌ترین مرکز صنعتی کشور است. تبادل بازار با صنایع مستقر می‌تواند فرصتی برای رشد سازندگان و صنایع باشد.

در بخش نمایشگاهی ساخت داخل سازندگان و تولیدکنندگان داخلی دستاوردها و تولیدات خود را به نمایش می‌گذارند. همچنین رونمایی چندین دستاورد ساخت داخل در
حاشیه این نمایشگاه است.

در بخش انتقال فناوری، شرکت‌هایی که با انتقال فناوری از خارج به داخل کشور در حال فعالیت هستند شرکت کرده و حضور در کنار صنایع و سازندگان داخلی می‌تواند فرصتی برای هم‌افزایی و تبادل بازار آنها باشد.

سومین بازار فناوری و نوآوری نفت و گاز و پتروشیمی در بخش نمایشگاهی حوزه‌های فعالیتی تجهیزات مکانیکی، تاسیسات مکانیکی، مواد، ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی، برق و الکترونیک، مواد شیمیایی، فرآیند، محیط زیست، فناوری اطلاعات، خدمات فنی و مهندسی، تجهیزات و مواد حفاری، خدمات فراساحلی، خدمات مدیریتی و سیستم‌های سازمانی را پوشش می‌دهد.
                                                              
پنل های تخصصی
 
در رویداد بازار فناوری و نوآوری نفت گاز و پتروشیمی، پنل های تخصصی با هدف انتقال دانش و مفاهیم به روز در خصوص موضوعات مرتبط با صنایع نفت گاز و پتروشیمی به‌منظور به روز شدن و بهبود فرآیندها برگزار می‌شود. این پنل ها در دو بخش فنی، بازرگانی و حقوقی خواهد بود.

پنل های تخصصی با حضور نفرات کلیدی صنایع مستقر در منطقه و شرکت‌های حاضر برگزار می‌شود. پنل ها در حوزه‌های فنی مختلف مانند برق و الکترونیک، مکانیک، مواد شیمیایی و دیگر موارد برگزار خواهند شد. هم‌اندیشی و ارائه راه‌کارها و همچنین تبادل اطلاعات برای حل مشکلات در زمینه‌های مختلف صنایع مرتبط در این پنل ها موردبررسی قرار می‌گیرد.

موضوعاتی مانند قراردادها، مناقصات، ارتباط با وندورها از جمله موضوعاتی است که در پنل های تخصصی بازرگانی و حقوقی دومین بازار فناوری و نوآوری نفت گاز و پتروشیمی مورد مداقه قرار گرفته و به بحث گذاشته می‌شود.

حاضرین در پنل ها متخصصان صنایع مستقر در منطقه، مدیران ارشد، مدیران عامل شرکت‌های سازنده داخلی، اساتید دانشگاه و کارشناسان مربوطه خواهند بود.
 
کارگاه‌های آموزشی

در دومین بازار فناوری و نوآوری نفت گاز و پتروشیمی کارگاه‌های آموزشی فنی و مهندسی، مدیریتی و بازرگانی برگزار می‌شود. به کلیه شرکت‌کنندگان در کارگاه‌های آموزشی این رویداد گواهینامه معتبر از پارک علم و فناوری خلیج‌فارس ارائه می‌شود.

در کارگاه‌های آموزشی فنی و مهندسی به موضوعاتی چون زمینه‌های خوردگی، سیستم‌های ضد انفجار، سیستم‌های بدون مشعل پرداخته خواهد شد. در بخش کارگاه‌های بازرگانی و مدیریتی موضوعات روز مدیریت سازمان، قراردادها، مناقصات، مدیریت ارزش در صنایع نفت گاز و پتروشیمی، مدیریت مصرف انرژی موردبررسی قرار می‌گیرد.

سومین بازار فناوری نفت و گاز و پتروشیمی از تاریخ 5 تا 8 اسفندماه 97 سال جاری با حمایت معاونت علمی در منطقه پارس جنوبی برگزار می‌شود.