چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) با حضور وزیر جهاد کشاورزی و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری،چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) با ارائه 5 هزار و 82 محصول در این عرصه افتتاح شد. در این رویداد 551 شرکت خصوصی و 170 شرکت دانش‌بنیان و فن‌آور حضور دارند.

132 فناوری با قابلیت تجاری‌سازی در فن بازار این رویداد و 172 فناوری در جشنواره دانش‌آموزی چهارمین جشنواره گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی ارائه خواهد شد. همچنین 110 مرکز علمی برای ارائه دستاوردهای خود در این رویداد حضور به هم رسانده‌اند.

در مراسم افتتاحیه این رویداد محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری،  و جمعی از شرکت های دانش بنیان حوزه گیاهان دارویی حضور داشتند.

چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) در راستای تحقق بخشی به حمایت از تولید کالای ایران ساخت، فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان و درراه حمایت از سرمایه‌های مادی و معنوی داخلی و زیرساخت‌های بومی در راستای خوداتکایی، اشتغال‌زایی و بهره‌مندی حداکثری از توان و تولیدداخلی در بخش گیاهان دارویی و طب سنتی، برگزیده‌ای از هزاران محصول فناورانه برای ارائه بخشی از توانمندی فعالان این عرصه برگزار می شود.

محورهای اصلی این رویداد را صنعت بذر و اندام های تکثیری گیاهان دارویی؛ تألیفات و نشر آثار مرتبط با گیاهان دارویی وطب سنتی؛ آموزش و آموزشکده در صنعت گیاهان دارویی وطب سنتی؛ شبکه پخش گیاهان دارویی و داروهای گیاهی؛ طب سنتی و فرآورده های مرتبط با آن؛ دمنوش-های گیاهی تشکیل می دهد.

از دیگر محورهای این رویداد فناوران و شرکت های کارگزار انتقال فناوری؛ داروها و مکمل های گیاهی(انسانی-دامی)؛ فرآورده های طبیعی (اسانس و عصاره)؛ فرآورده های طبیعی (آرایشی و بهداشتی)؛ فرآورده های طبیعی (عسل، گلاب و عرقیات)؛ فرآورده های طبیعی (غذا-دارو و نوشابه های گیاهی)؛تجهیزات و ماشین آلات اختصاصی در صنعت گیاهان داروی؛ فناوری های نوین در کشت و فرآوری محصولات ارگانیک و گیاهان دارویی  است.

چهارمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) با همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 21 تا 24 آبان 1397 در مصلی امام خمینی(ره) تهران در حال برگزاری است.