معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها سال آینده به سوی نیازهای محوری و اولویت‌دار کشور با عرضه و فرآوری کالاها و خدمات ایران‌ساخت به ویژه کالاهای تحریمی حرکت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری صبح امروز  در بازدید از نمایشگاه ملی دستاوردهای علمی و فناوری انقلاب اسلامی در باغ موزه دفاع مقدس از نیازمحور شدن و کمک شرکت های دانش بنیان و استارتاپی، به عبور از گردنه دشوار تحریم ها خبر داد و گفت:  برای سال آینده برنامه جدی داریم که شرکت های دانش بنیان و استارتاپی، نیازها و اولویت های کشور به ویژه کالاهای تحریمی را تامین کنند.

به گفته ستاری بیش از ۶۰۰۰ استارتاپ و 4هزار شرکت دانش بنیان اکنون به یک بازوی قدرتمند برای حل نیازهای کشور بدل شده است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه دانش بنیان اکنون یک مفهوم جدایی ناپذیر از اقتصاد و زندگی مردم شده است گفت:  تحولی که شرکت‌های دانش‌بنیان خلق کرده‌اند، جهشی خارق العاده را در اقتصاد و زیست جامعه ایجاد کرده است، به طوری که مردم هرروز یک محصول یا خدمت تازه دریافت می کنند.

به گفته معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، اقتصاد دانش بنیان اکنون صاحب یک خانواده صمیمی است، این خانواده هررکز گسترده تر می شود و در تلاش است تا کشور را به پیشرفت رهنمون کند.

ستاری تاکید کرد: راه برای گسترده شدن این شبکه باید هموار شود و این کار با گستراندن زیست بوم مساعد کارآفرینی و نوآوری، شدنی است.

به گفته رییس ستاد توسعه فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان،  بخش بسیار کوچکی از دستاوردهای کشور در حوزه دانش بنیان را  ارائه می کند. این در حالیست که دامنه اثر  شرکت های دانش بنیان وزن قابل توجهی در سپهر اقتصاد کشور پیدا کرده است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین از نهال های استارتاپی گفت که اکنون پابه پای شرکت های دانش بنیان، ارزش آفرینی می کنند و میوه شیرین این کسب و کارهای میلیاردی که همواره تعدادشان رو به افزایش است، به مذاق اقتصاد و جامعه خوش آمده است.

او در ادامه بیان کرد:  آینده کشور در دستان کسب و کارهای نوآورانه و خلاقی است که بذرشان در زیست بوم کارآفرینی کاشته شده است و اکنون، بارور شده است. این نهال های جوان استارتاپی علاوه بر رشد نمایان، زمینه ساز پرورش استارتاپ های  دیگری می شوند.