توئیت جدید الون ماسک، دوباره دردسرساز شده است. درهمین راستا سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا از دادگاهی خواسته تا او را برای رعایت نکردن مفاد توافقنامه با سازمان مجازات کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، به نقل از آسوشیتدپرس، عادت توئیت کردن «الون ماسک» دوباره یک چالش قانونی ایجاد کرده و قانونگذاران نگران آن هستند که او به وسیله حساب کاربری اش در این شبکه اجتماعی سرمایه گذاران را گمراه می کند.

درهمین راستا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از یک دادگاه فدرال در نیویورک خواسته تا ماسک را برای رعایت نکردن مفاد توافقنامه با این سازمان مجازات کند. طی این توافقنامه قرار شد ماسک از ریاست شرکت تسلا کناره گیری کند و ۴۰ میلیون دلار جریمه بپردازد.

به هرحال این سازمان ادعا می کند ماسک با توئیت کردن  بدون تایید شرکت قوانین این تسویه را زیر پا گذاشته است.

ماسک در ۱۹ فوریه توئیتی را منتشر و اعلام کرد شرکت خودروسازی تسلا  در ۲۰۱۹ میلادی ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید می کند.

 کمیسیون بورس و اوراق بهادار ادعا می کند نه تنها این پیام نادرست است بلکه  هیات مدیره نیز آن را تایید نکرده اند.

در این پیام توئیتری آمده است: «تسلا در ۲۰۱۱ میلادی هیچ خودرویی نساخت. اما در ۲۰۱۹ میلادی حدود ۵۰۰ هزار خودرو می سازیم.»

۴ ساعت بعد ماسک در پیام دیگری نوشت: «منظورم این بود که نرخ تولید سالانه در پایان ۲۰۱۹ میلادی احتمالا حدود ۵۰۰ هزار خودرو است. به طور مثال در هفته ۱۰ خودرو می سازیم اما هنوز هم تخمین زده می شود در این سال حدود ۴۰۰ هزار خودرو به مشتریان تحویل داده شود.»

به هرحال در پایان روز گذشته ارزش سهام تسلا حدود ۴ درصد کاهش یافت. این روند نشان دهنده نگرانی سرمایه گذاران درباره رویدادهای اخیر است.