کتاب «بر بلندای نشاط» نوشته دیوید نیون، فروردین امسال (1398) توسط نعیمه حسنی‌گرکانی ترجمه و وارد بازار نشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، این کتاب که در حوزه و موضوع آثار روانشناسی آموزشی قرار می‌گیرد، در واقع تلاش کرده 100 توصیه کاربردی برای افزایش رضایت از زندگی را به افراد آموزش دهد.

«دیوید نیون» نویسنده کتاب، از اساتید دانشگاه دولتی «فلوریدا آتلانتیک» و دانشگاه «ایالتی اوهایو» است که دلیل تالیف کتاب «بر بلندای نشاط» را اینگونه روایت کرده است: «این کتاب نتایج بهترین و جدیدترین تحقیقات روانشناسانه پیرامون زندگی انسان‌های شاد است که در مجلات مختلف دانشگاهی به چاپ رسیده. اما از آنجا که درک زبان علمی و پیچیده اینگونه مجلات غالباً برای مخاطبان عام دشوار است، نیاز به تدوین چنین کتابی را احساس کردم و بر خود دیدم که با مطالعه هزاران تحقیقی که در طول یک دهه اخیر انجام شده و کشف مهمترین ویژگی‌های، باورها و اعتقادات انسان‌های شاد، کاربردی‌ترین موارد را از آن بدنه عظیم استخراج کنم.»

نعیمه حسنی‌گرکانی مترجم کتاب «بر بلندای نشاط» نیز از اساتید دانشگاه در رشته‌های زبان انگلیسی و فرانسه است که این کتاب را از زبان انگلیسی به فارسی برگردانده است.

مقدمه‌ای مفصل از دکتر «اسماعیل آذر» استاد دانشگاه در رشته زبان و ادبیات فارسی درباره اهمیت شاد بودن و ریشه‌های شادی در ادبیات کهن ایران زمین بخش ابتدایی کتاب «بر بلندای نشاط» را تشکیل می دهد.

این کتاب صد نکته ساده و کلیدی برای زیستنی شاد و رضایت‌بخش را با ذکر مثال‌هایی از این که چگونه افراد به شادی می‌رسند به مخاطبان ارائه می‌کند. کتاب در واقع مشاهده یک فرد نیست بلکه انعکاسی است از نتایج مطالعات و تحقیقات دانشمندانی مشهور و بنام که زندگی شمار بسیاری از افراد عادی را مورد مطالعه قرار داده است.

در بخشی از کتاب آمده است: «این حقیقت را فراموش نکنید که اگر شما در این جهان نبودید همه چیز تغییرمی کرد و هیچ چیز به شکلی که اکنون می بینید نبود. هر یک از جاهایی که تا به امروز رفته‌اید و هر یک از کسانی که تا کنون با آنها صحبت کرده‌اید در نبود شما کاملاً متفاوت می‌شد»
کتاب «بر بلندای نشاط» با ویراستاری علیرضا مرادی در 226 صفحه و مبلغ 29 هزار تومان توسط نشر ساوالان منتشر شده و در کتابفروشی‌های معتبر قابل دسترسی است.