شب گذشته ترافیک بالای شبکه موجب شد برخی سرویس های گوگل از جمله جی میل و یوتیوب در آمریکا به مدت چندساعت مختل شوند. حال آنکه برخی شرکت ها با تکیه بر سرویس ابر گوگل خدمات خود را ارایه می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، به نقل از نیویورک تایمز، جی میل، جی سوئیت، یوتیوب و دیگر سرویس‌های متکی به گوگل شب گذشته به مدت چند ساعت مختل شدند. گوگل دلیل این امر را ترافیک بالای شبکه اعلام کرده است.

هنوز مشخص نیست دقیقاً چه اختلالی در شبکه به وجود آمده اما طبق اعلام گوگل این شرکت در ساعت ۱۶ به وقت آمریکا تحقیقات درباره این اختلال را آغاز کرده است. این اختلالات بسیاری از سرویس‌های گوگل از جمله فناوری ابررایانشی آن را از کار انداخت. این در حالی است که بسیاری از شرکت‌ها با اتکا به سرویس ابر گوگل خدمات و اپلیکیشن‌های خود را ارائه می‌کنند و در نتیجه سرویس رسانی‌ها آنها نیز مختل شد.

هرچند برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی دلیل این اختلال را حمله سایبری اعلام کرده‌اند، اما گوگل آن را رد کرده است. به هرحال در ساعت ۱۹ به وقت آمریکا این اختلالات برطرف شد.

گوگل در بیانیه‌ای اعلام کرد مشغول انجام تحقیقاتی داخلی درباره این اختلال است و سیستم‌ها را به طور متناسب ارتقا می‌دهد تا از بروز چنین مشکلاتی در آینده اجتناب شود.

این اختلال بیشتر در بخش شرقی آمریکا مشاهده شد اما در کل کند شدن سرویس دهی گوگل مشکلاتی ایجاد کرد.

طبق اعلام کاربران علاوه بر سرویس‌های گوگل، اسنپ چت و Discord (یک اپلیکیشن ارسال پیام و تصور برای گیمرها) نیز دچار اختلال شده بودند. علاوه بر آنها اپلیکیشن خرید آنلاین Shopify نیز از بروز اختلالات خبر داد.