یک شرکت کانادایی طرح اولیه از یک خودرو ارائه کرده که مانند یک اتومبیل اسپرت در جاده حرکت می کند و با افزودن بال به یک پهپاد تبدیل می شود و پرواز می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، به نقل از دیلی میل، یک شرکت کانادایی خودروی اسپرت پرنده جالبی طراحی کرده است.

این طرح که Transvolution نام گرفته تا حدودی شبیه خودروی بتمن و مجهز به یک پهپاد با قابلیت حمل مسافر است که از بخش زیرین خودرو جدا می‌شود و پرواز می‌کند.

مارتین ریکو برای شرکت کاناداییImaginactive این خودرو را طراحی کرده است. این طرح بدان معناست که رانندگان می‌توانند به انتخاب خود روی زمین یا در آسمان از وسیله نقلیه استفاده کنند.

خودروی مذکور شامل سه لایه است. لایه زیرین و اولیه این طرح در اصل یک خودروی الکتریکی اسپرت است. یک کابین مرکزی لایه میانی را تشکیل می‌دهد که راننده و مسافران در آن می‌نشینند. سومین لایه بال برای خودرو است که قابلیت جدا شدن را دارد. این بال با کمک موتور الکتریکی می‌تواند کابین وسیله نقلیه را از بخش زیرین آن جدا کند و به پرواز دربیاورد.

بال‌های پهپاد به راحتی از کابین خودرو جدا می‌شوند و به نزدیک ترین مکان شارژ پرواز می‌کنند.

لایه زیرین خودرو نیز شبیه اتومبیل‌های اسپرتی است که برای تردد در جاده ساخته شده‌اند. علاوه برآن لایه زیرین خودرو، خودران خواهد بود و طوری مهندسی می‌شود تا بتواند کابین را در جای خود محکم نگه دارد.

خودروهای پرنده توجه بسیاری از طراحان را به خود جلب کرده است. یک خودروی جاده‌ای با قابلیت پرواز راه حل ایده آلی برای مسیرهای پرترافیک است و در زمان همه افراد صرفه جویی می‌کند. چند شرکت از جمله بویینگ، اوبر و لیلیوم پروژه‌هایی با این موضوع اجرا کرده اند.