فیس بوک آگهی هایی که افراد را تشویق می کند در انتخابات شرکت نکنند را از پلتفرم خود حذف می کند. این بخشی از سیاست جدید شرکت برای حذف پست هایی با اطلاعات نادرست درباره انتخابات است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری؛ به نقل از یورونیوز، فیس بوک قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۲۰۲۰ آگهی‌هایی را مسدود می‌کند که مردم را تشویق به رأی ندادن می‌کند.

این در حالی است که از سال گذشته فیس بوک سیاست‌های خود را برای مسدود کردن پست‌هایی که درباره روش‌های رأی دهی، تاریخ برگزاری انتخابات، زمان و مکان رأی اطلاعات نادرست منتشر می‌کنند را گسترده‌تر کرد.

این بخشی از سیاست جدید این شرکت به نام dont vote است. سیاست در حال توسعه است و فیس بوک برای تکمیل آن از سازمان‌های مختلف مشاوره می‌گیرد.

به گفته فیس بوک این سیاست جدید برای کاربران آمریکایی ارائه شده و محتوای بد مربوط به انتخابات را حذف می‌کند. به عبارت دیگر هدف آن جلوگیری از تأثیرگذاری بر فرایند رأی گیری شهروندان است.

از سوی دیگر فیس بوک سعی دارد با این اقدامات قبل از شروع انتخابات خود را از هرگونه اتهاماتی مبنی بر دخالت در انتخابات مبرا کند.

این درحالی است که فیس‌بوک در جریان برگزاری انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی تحت فشارهای سیاسی زیادی از سوی نهادهای دولتی و غیردولتی ایالات متحده قرار گرفت و سازمان‌های اطلاعاتی در آمریکا این نتیجه رسیده بودند که دولت روسیه با دخالت در انتخابات ریاست جمهور. ۲۰۱۶ میلادی، نتیجه آن را به نفع دونالد ترامپ تغییر داده است.

کاخ سفید بارها در این مورد اعلام کرده است که هکرهای روسی در سال ۲۰۱۶ به طور گسترده‌ای در مراسم برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دخالت کرده‌اند.