سازمان توسعه اقتصادی دبی قصد دارد با استفاده از هوش مصنوعی کالاهای لوکس تقلبی در فروشگاه ها را شناسایی و ضبط کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری به نقل از نشنال، سازمان توسعه اقتصادی دبی قصد دارد با استفاده از هوش مصنوعی کالاهای لوکس تقلبی را شناسایی کند. درهمین راستا از فناوری شرکت Enterupy برای شناسایی کالاهای لوکس تقلبی در فروشگاه های دوبی استفاده می شود.

این نخستین سازمان دولتی در امارات متحده عربی است که از هوش مصنوعی برای مقابله با گسترش کالاهای جعلی استفاده می کند.

درهمین راستا مدیر ارشد اجرایی همخوانی تجاری و حمایت از مصرف کننده در این سازمان می گوید: فناوری جدید به ما کمک می کند کالاهای تقلبی را با دقت بیشتری رصد و ضبط کنیم. همچنین در بررسی ها در وقت نیز صرفه جویی می کند.

برای این منظور دستگاهی ابداع شده که بازرسان با کمک آن می توانند کالاهای تقلبی را با سرعت و دقت ردیابی کنند. به این ترتیب فرایند وقت گیر برای تایید اصلی بودن کالا نیز حذف می شود. این دستگاه مجهز به هوش مصنوعی به مخزن وسیعی از هزاران تصویر میکروسکوپی از کالاهای برند (مانند محصولات چرمی، ساعت ها، اکسسوری و لباس) متصل است. شرکت سازنده دستگاه تا پایان ۲۰۱۹ تعداد کالاهای بیشتری را به مخزن مربوطه اضافه می کند.

در سال ۲۰۱۸ میلادی کالاهای تقلبی به ارزش ۳۳۲ میلیون درهم در دبی ضبط و نابود شدند. به گفته این سازمان در سال گذشته میلادی ۱۹.۹ میلیون کالای جعلی از تجار در امارات ضبط شد.