ربات «سیمون» پس از گذراندن آزمایش های مختلف در ایستگاه فضایی بین المللی به زمین بازگشت. اکنون نسخه جدید این ربات در حال ساخت است تا در ماه دسامبر به آسمان ارسال شود.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری،   به نقل از انگجت، ربات «سیمون» (CIMON) که با همکاری شرکت های «آی بی ام» و ایرباس ساخته شده، در ۲۷ آگوست پس از آزمایشی موفقیت آمیز از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین بازگشت.

این ماشین دایره شکل مهارت های هوش مصنوعی( مانند شناسایی فضانوردان و  ارائه دستورالعمل)  و همچنین توانایی شناور شدن در ایستگاه فضایی بین المللی را به نمایش گذاشت.

البته این پایان آزمایش های ربات نیست، بلکه تازه آغاز شده است. تولیدکنندگان ربات با توجه به آنچه از آزمایش این ربات آموخته اند، مشغول ساخت نسخه جدید آن هستند. ربات «سیمون» جدید از لحاظ رایانشی قدرتمندتر است، میکروفون های بهتری دارد و قابلیت کنترل پرواز آن ارتقا یافته است. در کنار آن یک سیستم شناسایی محاوره  نیز در ربات جدید به کار می رود. پیش بینی می شود ربات جدید برای آزمایش های بیشتر در ماه دسامبر به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شود.

ایستگاه فضایی بین المللی اکنون به مکانی برای آزمایش ربات از کشورهای مختلف تبدیل شده است. در این اواخر آمریکا ربات «آستروبی» را برای آزمایش به این ایستگاه فرستاد. از سوی دیگر روسیه نیز ربات انسان نمای«فدور» را به آنجا ارسال کرده است. چند سازمان فضایی مختلف معتقدند ربات ها در آینده به اقامت طولانی ترانسان در فضا کمک می کنند. هرکدام از آنها نیز ایده های مختلفی در این باره دارند.